2024. április 27, szombat - Zita

2013. November 05. 08:14, kedd | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 11. 05.

Névnapok:

Imre:
Germán eredetű név, az Amalrich, Emmerich névből származik. Jelentése hatalmas, híres, királyi.
November 5

Zakariás:
A héber eredetű bibliai Zecharja, Zekarja névből származik, jelentése Jahve ismét megemlékezett.
Szeptember 6, Március 15, November 5

Erzsébet:
Héber eredetű bibliai név. Keresztelő Szent János anyjának a neve. A magyar névforma a héber Eliséba latin és nyugati nyelvekbeli Elisabeth változatából alakult ki. Jelentése Isten az én esküm, Isten megesküdött, vagy Isten a teljesség, a tökéletesség.
November 19, November 5, November 14

Töhötöm:
Török, magyar eredetű név, a Tühütüm névből származik. Jelentése fejedelem, herceg.
December 18, November 5, Szeptember 15, Szeptember 2, Július 14, Április 20 Avarka: Újabb keletű magyar névalkotás, talán az avar közszóból ered.
November 5

Filotea:
Görög eredetű név, jelentése az Istent szerető nő.
November 5, December 9

Tétény:
A régi magyar Tühütüm személynévből származik, jelentése herceg, fejedelem.
Május 1, November 5

Jeles évfordulók:

50 éve ezen a napon kanadai régészek Újfundlandnál viking település maradványara bukkantak.

53 éve a világon elsőként csuklós buszt helyeztek üzembe Budapesten.

76 éve ismertette Adolf Hitler a német területi kérdések megoldásának tervét, az úgynevezett "Hossbach-protokollt".

88 éve ezen a napon a nemzetgyűlés törvényt fogadott el, amely Széchényi István grófnak, a legnagyobb magyarnak állított emléket.

97 éve a Német Birodalom és Ausztria-Magyarország kikiáltotta a független Lengyel Királyságot.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok