2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2013. Augusztus 27. 08:28, kedd | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 08. 27.

Névnapok:

Gáspár:
Perzsa eredetű név, a hagyomány szerint így hívták a napkeleti bölcsek egyikét. A Bibliában nem szerepel a név, csak a VI. századtól említik a legendák, jelentése kincset megőrző, kincstárnok.
Január 5, Január 6, Augusztus 27, December 28, December 29

Mónika:
Karthágói pun eredetű név, jelentése istennő. Más magyarázat szerint görög eredetű, jelentése magányos. Más magyarázat szerint latin eredetű, jelentése tanító.
Augusztus 27, Május 4

József:
Héber eredetű bibliai név. Jelentése Isten tegyen a most született gyermekekhez, Jahve gyarapítson. Magyarországon a XVIII. századtól kezdve a leggyakoribb férfinevek közé tartozott. Ehhez hozzájárult Szent József akkoriban megnövekedett tisztelete, amely a XIX. század második felében tetőzött, amikor is IX. Pius pápa a római katolikus egyház védőszentjének nyilvánította őt. Az 1970-es évektől kezdve, egyre veszít a népszerűségéből, de még igen gyakori.
Szeptember 18, Augusztus 27, Augusztus 25, Március 17, Március 19, Április 7, Április 16, Május 1

Cézár:
Etruszk, latin eredetű név, a római Caesar családnévből származik. Jelentése hosszú hajú, dús hajú.
Január 12, Február 25, Március 25, Április 15, Augusztus 27, Augusztus 29, Szeptember 25

Jeles évfordulók:

21 éve egy aukción 87 ezer dollárt fizettek John Lennon A Day In The Life című, kézzel írott dalszövegéért.

48 éve Elvis Presley Bel-Air-i házában fogadta a Beatles tagjait, négy órát töltöttek együtt.

68 éve ezen a napon írták alá a Szovjetunió és Magyarország közötti gazdasági együttműködésről és árucseréről szóló első egyezményt.

120 éve halt meg Peter Mitterhofer német asztalosmester, az első írógép megépítője.

230 éve az első hidrogéngázzal töltött léggömböt 22 km megtétele után félelmükben az emberek szétverték.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya tájékoztatja a járművezetőket, hogy május 2-án, csütörtökön 08:00-11:00-ig a Zöldnap nap miatt az alábbi forgalmirend változásra számíthatnak:

2024. Április 30. 09:03, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

Programok:

2024. Április 30. 08:40, kedd | Helyi

A fészkelő erdei fülesbaglyok állományának felmérésében segíthet a lakosság

Az erdei fülesbaglyok fészkelő állományának felmérésében kéri a lakosság segítségét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).