2024. április 26, péntek - Ervin

2013. Augusztus 07. 08:05, szerda | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 08. 07.

Névnapok:

Ibolya:
Magyar névalkotás a hasonló virágnévből. Ez a latin vio-la szóból származik, melynek régi magyar alakváltozata az ivola volt, az ibolya szó ebből fejlődött ki.
Szeptember 12, Augusztus 13, Augusztus 7, Szeptember 8

Albert:
Germán eredetű név, az Adalbert férfinév rövidülése. A magyar Béla névvel mesterségesen azonosították. Jelentése nemes, fényes, híres.
November 15, Április 23, Augusztus 7, Augusztus 24, Szeptember 5, Szeptember 27

Ulrik:
A német eredetű Ulrich névből származik. Jelentése öröklött birtokán uralkodó.
Március 11, Július 4, Július 10, Július 11, Augusztus 7

Jeles évfordulók:

37 éve amerikai tudósok bejelentették, hogy a Viking 1 űrszonda életre utaló jeleket talált a Marson.

47 éve ezen a napon született Jimmy "Jimbo" Wales amerikai internetes vállalkozó, a Wikipédia alapítója.

53 éve született David Duchovny amerikai színész. (X-akták)

99 éve Németország megtámadta Franciaországot.

125 éve ezen a napon Theophilus Van Kannel szabadalmaztatta a forgóajtót.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker