Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2018. Június 26. 07:26, kedd | Sport
Forrás: mti

Magyarország megőrizte első helyét a női kézilabdában

Magyarország megőrizte első helyét a női kézilabdában

A nőknél Magyarország megőrizte elsőségét az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) nemzeteket rangsoroló listáján.

Az EHF honlapján hétfőn közzétett lista szerint Magyarországnak 130 pontja van jelenleg, aminek köszönhetően a 2019-2020-as idényben is öt együttest indíthat majd a nemzetközi kupasorozatokban. A dobogó második fokára Románia jött fel (111,86), míg harmadik helyen az oroszok állnak (98,86). Az eddig második dánok a negyedik helyre csúsztak vissza.

A Bajnokok Ligája legutóbbi idényében a magyar volt az egyetlen nemzet, amely két csapatot (Győri Audi ETO KC, FTC-Rail Cargo Hungaria) is delegált a legjobb nyolc közé, ráadásul a Győr lett az első együttes, amely a Final Four-rendszerben meg tudta védeni a címét.

A férfiaknál Franciaország a negyedik helyről vette át a vezetést (146,67 pont), köszönhetően annak, hogy a BL-dobogó mindhárom fokára francia együttes állhatott fel nyár elején (Montpellier, Nantes, PSG). A második helyre csúszott vissza az eddig listavezető Németország (130,33), míg a harmadik helyen a spanyolok (90,17) állnak.

Magyarország egy helyet rontva, 86,33 ponttal a negyedik, így három csapatot indíthat a 2019-2020-as szezonban az EHF Kupában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport

A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta

Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.

2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport

Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.

2025. Június 11. 07:06, szerda | Sport

Cser-Palkovics András: Székesfehérvár ideiglenesen átveszi a Fehérvár FC-t

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden bejelentette, hogy a város ideiglenesen átveszi a labdarúgó NB I-ből kiesett Fehérvár FC-t, megmentve ezzel a megszűnéstől.

2025. Június 11. 07:00, szerda | Sport

Azeri-magyar - Szoboszlai szerint jó tanulópénz volt a két felkészülési meccs

A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint a magyar válogatott mindkét felkészülési mérkőzése jó tanulópénz volt a világbajnoki selejtezősorozat megkezdése előtt.