Hírek
2023. Április 11. 09:18, kedd | Belföld
Ma van a magyar költészet napja
A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünneplik.
Manapság a közösségi médiában sokan kiposztolják kedvenc versüket, így tett Novák Katalin is, aki a költészet napja alkalmából kedvenc költőitől ajánlott verseket a közösségi oldalán kedden megjelent posztjában.
Magyarország köztársasági elnöke többek között Ady Endre, Arany János, József Attila, Csoóri Sándor és Radnóti Miklós egy-egy költeményét ajánlotta követői figyelmébe.
Önnek melyik a kedvenc költeménye?
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 15:01, kedd | Belföld
Hazai siker a 40. Székely–Magyar Sakkbarátság versenyén
A két testvértelepülés negyedszázados sakk-port kapcsolata idén Erdélyországban a 40. találkozóval folytatódott.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
