2024. május 13, hétfő - Szervác

2020. Június 26. 12:41, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Ma este is térzene zárja a pénteki napot

A Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola jóvoltából ma (június 26-án) 20 órakor a Koncert Fúvószenekart hallhatjuk a Béke-téri szökőkútnál.

Tóth László karnagy a Félegyházi Közlöny munkatársának elmondta, hogy nagyon jó érzés volt látni az első koncerten a nagyszámú érdeklődést. A zenekar március közepe óta nem találkozott, nem próbált, így örültek a lehetőségnek. A most pénteki koncert e tekintetben különleges ismét, hiszen igazi próbára nincs lehetőségük, ez számukra még mindig veszélyes üzem. Amennyire lehet, óvatosak.

Frissült a térzenei repertoár, hiszen olyan darabok kerültek bele, amelyeket a zenekar javarészt játszott már, viszont a közönség mostanság nem hallhatta. A kottákat megkapták a tagok, de az összejátszás élesben, pénteken este történik. – Viszonylag nagy rutinnal rendelkező együttes, így jó eséllyel nem lesz gond – tette hozzá Tóth László.

A zenei hangulat ismét nyáresti lesz, kellemes, könnyűzenei és könnyebb komolyzenei művek segítségével.

Szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Címkék: térzene

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból