2024. május 7, kedd - Gizella

2018. Szeptember 28. 10:34, péntek | Helyi
Forrás: police.hu

Fiatal lányokat rabolt ki a román férfi

A kiskunfélegyházi rendőrök lopással is gyanúsítanak egy román férfit, aki lányokat rabolt ki az utcán.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányságon 2018. szeptember 15-én a késő esti órákban két fiatal nő tett feljelentést. Vallomásukban előadták, hogy egy férfi támadt rájuk az utcán. Az ismeretlen egy késsel a kezében fenyegetőzött, és a fiatalabbat arra kényszerítette, hogy adja át a nála lévő szeszesitalt. Az idősebb lány elővette a mobiltelefonját azért, hogy rendőrt hívjon, az elkövető azonban kikapta a készüléket a kezéből, és azzal együtt elmenekült.

A nyomozás során a rendőrök elfogták, és 2018. szeptember 20-án 12 óra 48 perckor őrizetbe vették azt a 25 éves román állampolgárt, aki a gyanú szerint a rablás bűntettét elkövette.

A nyomozók a jelenleg letartóztatásban lévő férfiról azt is kiderítették, hogy a rablást megelőzően lopott is. Egy kiskunfélegyházi ingatlan nyitott ablakán mászott be, miután a nyílászárón lévő szúnyoghálót kivágta. A lakásból két laptopot, valamint egy iratokkal és készpénzzel teli tárcát vett magához, de a tulajdonos megzavarta. Ekkor az ablakon keresztül elmenekült, ám közben a magához vett számítógépeket elejtette és összetörte. Az ügyet a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya vizsgálja.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.