2024. május 4, szombat - Mónika

2015. Február 02. 20:24, hétfő | Helyi
Forrás: ÁNTSZ

Látogatási tilalom a megye összes kórházában

Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve a következő kórházakban rendelt el látogatási tilalmat 2015. február 3-tól.

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve a következő kórházakban rendelt el látogatási tilalmat 2015. február 3-tól: Bács-Kiskun Megyei Kórház (6000 Kecskemét, Nyíri u. 38.), Bács-Kiskun Megyei Kórház Kalocsai Telephelye (6300 Kalocsa, Kossuth L. u. 34-36.), Bács-Kiskun Megyei Kórház Kiskunfélegyházi Telephelye (6300 Kiskunfélegyháza, Fadrusz J. u. 4.). A látogatási tilalom az egész kórházra kiterjed, kivéve:

1./ Súlyos állapotú beteget az osztályvezető főorvos írásos engedélyével egy hozzátartozó látogathat. Az erre vonatkozó kérést az előre elkészített, és a Portaszolgálatnál kérhető nyomtatvány kitöltése utána a Gondnokságon keresztül lehet kérni.

2./ Az ún. "apás szülések" esetén csak olyan édesapa tartózkodhat a szülőszobában, aki írásos igazolást hoz arról, hogy az influenza elleni védőoltást felvette és emellett a kórlapban az aláírásával igazolja, hogy influenzára, vagy influenzaszerű megbetegedésre utaló tünete nincs. A bejegyzést a szülést végző orvosnak is el kell látni aláírásával, és az édesapa panaszmentes állapotáról meg kell győződnie.

A Bajai Szent Rókus Kórház (6500 Baja, Rókus u. 10.) kórház vezetője saját hatáskörében látogatási tilalmat rendelt el 2015. január 28-tól a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon és a Gyermekosztályon (részleges látogatási tilalom).

Teljes látogatási tilalmat rendeltek el a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház (6400 Kiskunhalas, Dr. Monszpart L.u. 1.) valamennyi osztályán/részlegén 2015. február 2-től.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál