2024. április 26, péntek - Ervin

2020. Augusztus 28. 14:24, péntek | Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház

Teljeskörű látogatási tilalom a kecskeméti kórházban

Látogatási tilalmat rendel el 2020. augusztus 29-én, szombattól a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórházban dr. Svébis Mihály főigazgató, mivel az intézményben koronavírus pozitív esetet regisztráltak.

Értesítjük a Tisztelt Lakosságot, hogy intézményünkben koronavírus pozitív esetet regisztráltunk, így a betegbiztonság érdekében a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház kecskeméti fekvőbeteg telephelyeire vonatkozóan (Nyíri út, Balaton utca) 2020. augusztus 29-től (szombat) Dr. Svébis Mihály főigazgató, saját hatáskörben, visszavonásig, határozatlan időre teljes LÁTOGATÁSI TILALMAT RENDEL EL.

A látogatási tilalom ideje alatt:

• Súlyos, életveszélyes állapotú betegnél egy hozzátartozó tartózkodhat
  • A kiskorú beteg mellett egyik szülője, vagy törvényes képviselője tartózkodhat
  • Apás szüléseknél a szülő nő által kijelölt személy jelen lehet
  • A beteget megilleti az egyházi személlyel való kapcsolattartás

Rendkívüli látogatási engedélyt az adott osztály osztályvezető főorvosa adhat.

Írásbeli engedélyt az illetékes osztályvezetőtől telefonon, illetve e-mailben igényelhet.

(https://www.kmk.hu/kecskemet/betegtajekoztato/1534-osztalyvezetok-elerthetosegei)

A Rendkívüli látogatási igazolás kizárólag 14 napon belüli Háziorvosi igazolással és a bejáratoknál kitöltött Nyilatkozattal együtt érvényes.

A portaszolgálaton a Rendkívüli látogatási igazolással, a Háziorvosi igazolással, a Nyilatkozattal és személyi igazolvány felmutatásával együtt léphetnek be az arra jogosultak.

Felhívjuk a figyelmüket, hogy a látogatási tilalom alatt fokozott biztonsági ellenőrzés lesz!

Az épületek közötti átjárás lehetősége megszűnik.

A fekvőbeteg osztályokra történő belépést szigorúan ellenőrizzük.

Csomagküldési lehetőség biztosított.

A telephelyre gépjárművel behajtani kizárólag dolgozóknak, érvényes éves behajtókártyával lehet.

Súlyos állapotú, vagy mozgásában korlátozott beteget a hozzátartozó kitehet/felvehet, majd kötelezően ki kell hajtania.

Személybejárás a teherporta felől megszűnik, az arra jogosultak kizárólag a főbejárat felől közelíthetik meg intézményünket.

A sürgősségi fogadóhelyek, gyermek -és felnőtt háziorvosi ügyelet, az elhunytakkal kapcsolatos ügyintézés és pénztár változatlanul működik.

A betegdokumentáció másolat kizárólag e-mailen igényelhető a kisneak@kmk.hu címen.

A Rendelőintézet nyitvatartása változatlan.

A teljeskörű látogatási tilalom alatt az alábbiak szerint tudunk hozzátartozóinak csomagbeküldést biztosítani:

• A csomag tartalmazhat általános ruházati, tisztálkodási és használati eszközöket
  • A csomag tartalmazhat tartós élelmiszert, romlandó árukat azonban kérjük kerüljék
  • Egyedi gyógyszert, táplálék kiegészítőt, vitamint a csomag tartalmazhat
  • A kecskeméti telephelyre vonatkozóan a csomagot lezárva a beteg adataival ellátva (név, osztály, kórterem) a Kecskemét, Nyíri úti főbejárat portáján napközben lehet leadni 07.00-10.00 óráig, a csomag még aznap felkerül a betegellátó osztályra.
  • A csomag elvesztéséért, az abban elhelyezett értéktárgyakért, készpénzért felelősséget nem tudunk vállalni, lehetőség szerint ezt a csomag ne tartalmazzon.
  • A csomag átvételekor átvételi elismervényt nem adunk.
  • A Honvéd Kórházban (Kecskemét, Balaton utca) működő osztályok esetében keddi és pénteki napon 10-11 óra között a biztonsági szolgálatnak lehet leadni a behozott csomagokat a fentebb említett feltételekkel

Intézményünk teljes területén kötelező az orr-szájmaszk viselése! A 1,5 méteres távolságot egymás egészségének védelme érdekében kérjük, feltétlenül tartsa be!

A nemzetközi és országos járványügyi helyzetre való tekintettel kérjük, hogy saját, illetve hozzátartozójuk érdekében működjenek velünk együtt!

Megértésüket, együttműködésüket és türelmüket előre is köszönjük!

Friss és hiteles információkat a https://www.nnk.gov.hu/ oldalon találhatnak.

Kecskemét, 2020. augusztus 28.

Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház

2024. Április 26. 19:04, péntek | Helyi

Ajándékban részesültek városunk középiskoláinak végzősei

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.