2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2019. Május 28. 19:00, kedd | Helyi sport
Forrás: Kis Mónika

Kvalifikáció és elismerés

2019. május 25-én a Kecskeméti Íjász Egyesület által rendezett Történelmi Íjász, Szabadtéri OB kvalifikációs és cél-távlövő íjászversenyre utaztak a Koppány Íjászok, mely egyben a IV. Hírös Kupa is volt.

A versenyen való részvétel célja Történelmi Szabadtéri OB-n, és NB-n való kvalifikációs és indulás jogának a megszerzése, valamint az összetett versenyben indulóknak (kvalifikáció + cél-távlövés) egyéni kupa elnyerése volt. A kvalifikációs szintet mind a 7 versenyzőnek sikerült meglőnie, így mindenkinek sikerült megszerezni a jogot Történelmi Szabadtéri OB-n, és NB-n való részvételre. A Műkertvárosi Sportcentrumban megrendezett verseny a MISZ érvényes Történelmi Íjász Versenyszabályzatnak megfelelően lett lebonyolítva, gyönyörű környezetben, technikás kihelyezett 24 célon.

A következő eredmények születtek:

Modern pusztai íj kategóriában: Sárkány Szabina 2., Kövecses Zsuzsanna 3., Ruda Győző 7. lett.

Vadászreflex íj kategóriában: Tamáskovics Gyula 1., Dinnyés Gyula 3., Kis Mónika 4., Bense László 6. helyezést ért el.

Május 26-án vasárnap, nagy megtiszteltetés érte a Turul Koppány Íjászai HSE tagjait. A Városalapítók Hete alkalmából rendezett programsorozat keretében a Városháza dísztermében tartott ünnepi testületi ülésen elismerő díjakat adtak át. Az önkormányzat idén hagyományteremtő szándékkal öt kategóriában szavazást kezdeményezett a sportegyesületek és a lakosság körében a legkiválóbb sportolókat keresve. A beérkezett javaslatok alapján, a Turul Koppány Íjászai HSE tagjai is elismerésben részesülhettek.

A legeredményesebb edző kategóriában jelölést és oklevelet kapott: Dinnyés Gyula

A legeredményesebb 18 év alatti lány sportoló kategóriában jelölést és oklevelet kapott:
Sárkány Szabina és Csankovszki Anna

A legeredményesebb 18 év alatti fiú sportoló kategóriában jelölést és oklevelet kapott:
Zoboki Botond és ifj. Fetter Tamás

A legeredményesebb 18 év feletti női sportoló kategóriában jelölést és oklevelet kapott:
Kis Mónika

A legeredményesebb 18 év feletti férfi sportoló kategóriában jelölést és oklevelet kapott: