2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Április 08. 16:00, péntek | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.com

Kutyás strandok a Balatonnál

Végre van egy kis választék.

Nem sok helyre lehetett eddig fürdeni vinni négylábú barátainkat a Balaton-parton. Idén azonban Balatonbogláron és Fonyódon is kijelöltek a kutyák számára olyan helyeket, ahol nyugodtan fürdőzhetnek - legálisan.

Kutyabarát strandok a Balatonnál

Ahttp://kutyabarát.hu honlap már a tavalyi év során javaslatokat és kérvényeket nyújtott be több Balaton-parti önkormányzathoz, annak reményében, hogy sikerül a kutyák számára kijelölt fürdőhelyeket biztosítani. Eddig a kővágóörsi kutyaparadicsomban, a fonyódi Alsóbélatelepen, valamint a tihanyi Belső-tó dél-keleti csücskénél várták a kutyusokat fürdési lehetőséggel a Balatonnál.
2016-ban bővül a kutyás strandok választéka a Balatonon

2016-tól Balatonbogláron és Fonyódon is létesíteni fognak egy kutyás strandot, illetve Bogláron rögtön 3-at is. A hivatalos kijelölést és táblázást még a szezon előtt elvégzik az önkormányzatok - ismertette a kutyabarat.hu.

Ezenkívül hajóról eddig sem tiltották a kutyák fürdetését, magyarán be lehetett vinni az ebeket a vízbe egy csónakban vagy vitorláson stb. és ott megmártózhattak a tó közepén...

Mire ügyeljünk, amikor természetes vízbe megy a kutya

• Kerüljük velük a köves, sziklás partokat, mivel megvághatják a mancsukat, ami elég kellemetlen a számukra és gazdáiknak is
  • A fürdetés idejére vegyük le róluk a nem vízálló bolha- és kullancs nyakörveket
  • A lelkes, vízimádó kutyák simán a mély vízbe ugranak, akár magasabb partszakaszról is, a kimászáshoz ilyenkor segítségre lehet szükségük.
  • Felhevült testtel őket sem szabad a vízbe engedni, először egy kicsit locsolgassuk le a hasukat, hűtsük őket.

2024. Április 28. 09:17, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 28. - HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA

2024. Április 28. 09:13, vasárnap | Helyi