Hírek
2020. Szeptember 15. 14:08, kedd |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Különleges szabályok lesznek érvényesek a választásokon Ukrajnában

Az ukrán kormány hétfői rendkívüli ülésén meghatározta azokat a szabályokat, amelyeket be kell tartani a koronavírus-járvány közepette az idei választásokon, beleértve az október 25-i helyhatósági választásokat
- számolt be az Ukrajinszka Pravda hírportál a kormány hivatalos honlapján közzétett dokumentumra hivatkozva.
Egyebek mellett a szavazókörökben kötelező lesz a maszkviselés a választóknak, viszont a személyazonosításuk miatt a választási bizottság kérésére le kell majd venniük. A kormány azt is javasolta, hogy a szavazókörbe ne vigyenek be gyermekeket, és lehetőleg saját tollat használjanak a szavazólap kitöltéséhez. Ezenfelül kötelező lesz belépéskor a kézfertőtlenítés, és testhőmérsékletet is mérnek majd.
A szavazókörben jelzésekkel kell biztosítani, hogy legalább egy méter távolságot tudjanak tartani egymást között a bent lévő választók, a be- és a kilépőket egymástól úgyszintén el kell különíteni. Ajánlott, hogy a szavazólap átvételekor az asztalnál egyszerre három embernél több ne tartózkodjon.
A szavazóbizottság székeinek és asztalainak olyan anyagúaknak kell lenniük, amelyek fertőtlenítőszerrel tisztíthatók, semmilyen szövet rajtuk nem engedélyezett. A bizottság tagjainak legalább egy méter távolságban kell ülniük egymástól vagy valamilyen elválasztónak kell lenni közöttük, például átlátszó védőpajzsnak.
Rendszeresen fertőtleníteni kell a kilincseket, korlátokat, üléseket és a helyiség padlóját. Az urnákat is lehet, de úgy, hogy a fertőtlenítőszer ne kerüljön bele az urnába. A szavazatszámlálás és jegyzőkönyvek kitöltése után, vagyis a bizottság munkájának befejeztével egy végső fertőtlenítést kell elvégezni a helyiségen.
Az önelszigetelésben lévők is szavazhatnak, ha kérésüket előre jelzik. A határozat alapján a hozzájuk házhoz kiérkező bizottsági tagoknak szájmaszkot, gumikesztyűt és védőpajzsot kell viselniük, és minden egyes ilyen látogatás után újakra kell cserélniük a védőfelszereléseket.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Január 17. 07:00, vasárnap | Külföld
Két gyilkossággal gyanúsítják a szerdán elfogott salgótarjáni férfit
Két emberöléssel gyanúsítják azt a salgótarjáni hajléktalan férfit, akit szerdán fogtak el, az egyik bűncselekményt egy szintén hajléktalan nővel követte el.
2021. Január 16. 16:08, szombat | Külföld
Már több mint egymillió adag oltást adtak be Olaszországban
Olaszországban már több mint egymillió adag oltást adtak be a koronavírus ellen az egészségügyi minisztérium pénteki adatai szerint. Közben Lazio tartományban bejelentették, hogy oltási igazolványt vezetnek be.
2021. Január 16. 15:04, szombat | Külföld
Tovább szigorítanak a spanyol tartományok
A járványügyi intézkedések további szigorítását jelentette be több spanyol tartomány pénteken a koronavírus-fertőzések számának folyamatos növekedése miatt.
2021. Január 16. 13:03, szombat | Külföld
Hétfőtől minden beutazónak karanténba kell vonulnia az Egyesült Királyságban
A brit kormány hétfőtől átmenetileg minden ország esetében megszünteti a karanténkötelezettségtől mentes beutazás lehetőségét az Egyesült Királyságba - jelentette be pénteken Boris Johnson brit miniszterelnök.