2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2015. Április 01. 09:45, szerda | Helyi
Forrás: varos.kiskunfelegyhaza.hu

Közlemény óvodai beiratkozásról

Oldalunkon közöljük a 2015/16. nevelési évre vonatkozó óvodai beiratkozás dátumait.

Értesítjük a szülőket, hogy Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának óvodáiba a 2015/2016. nevelési évre az alábbi időpontokban lehet beíratni gyermekeiket:

2015. 04. 21. (kedd) 8-17 óra és
2015. 04. 22. (szerda) 8-17 óra
közötti időpontokban.

A felvételt elsősorban abba az óvodába lehet kérni, amelynek körzetében a gyermek lakik, illetőleg szülője dolgozik.
Csak az újonnan óvodába lépőket kell beíratni, a korábban beiratkozott gyermekek adataiban történt változásokat kérjük folyamatosan jelezni az óvodában.
Az óvodák felvételi körzetéről és a nyitva tartásról a www.kiskunfelegyhaza.hu linken tájékozódhatnak a szülők. Ha az óvoda férőhelye lehetővé teszi, a város bármely területéről fogadhat gyermeket.

Kötelező beíratni azt a gyermeket, aki 3. életévét 2015. augusztus 31. napjáig betölti, és még nem jár óvodába.
„Gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.”

Ha az 3. életévét adott évben betöltő gyermek egy nevelési évben igazolatlanul tíz napnál többet mulaszt, az óvoda vezetője értesíti a gyermek tényleges tartózkodási helye szerint illetékes gyámhatóságot, az általános szabálysértési hatóságként eljáró kormányhivatalt.

A napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett gyermek szülője, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles írásban értesíteni a gyermek lakóhelye, annak hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál