2024. április 28, vasárnap - Valéria

2013. Szeptember 26. 13:12, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Középpontban a kábítószerkérdés

Nyílt napot és szakmai fórumot tart ma (szeptember 26-án) az Egészségdokk Közhasznú Alapítvány VÁLASZ Szenvedélybeteg-segítő és Drogprevenciós Központ a Bajza utcai telephelyén. A fórum Kapus Krisztián polgármester köszöntőjével vette kezdetét, majd Kiss Norbert helyettes államtitkár adott tájékoztatót a hazai droghelyzetről. A folytatásban a városban elterjedt szerhasználati szokásokról, a kábítószerrel kapcsolatos problémák büntetőjogi megközelítéséről, az iskola, az intézményrendszerek a szenvedélybetegek ellátásában betöltött szerepéről hallhatnak előadásokat az érdeklődők. Végezetül Ricsi osztja meg felépülésének történetét a hallgatósággal. A fórum szakmai vezetője Varga Judit Barbara intézményvezető, koordinátora Dongó József önkormányzati képviselő.

A fórum programja:
10.00-10.15 Regisztráció
10.15-10.30 Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza Város Polgármesterének köszöntője
10.30-11.00 „Hazai körkép, avagy kórkép?” – Kiss Norbert helyettes államtitkár tájékoztatója a hazai droghelyzetről
11.00-11.20 „A városban elterjedt szerhasználati szokások – dizájner drogokról.” Balcsik Tamás Zsolt az EGÉSZSÉGDOKK Közhasznú Alapítvány kuratórium elnökének tájékoztatója
11.20-11.40 „A kábítószerrel kapcsolatos problémák büntetőjogi megközelítése.” Dr. Német Zsolt, a Kecskeméti Járási Ügyészség Vezető Ügyészének előadása
11.40-12.00 „A Szent András Evangelizációs Iskola szerepe a szenvedélybetegek ellátásában.” Gyuris Gellért, a Szent András Evangelizációs Iskola nemzeti igazgatójának előadása
12.00-12.45 Szentmise, celebrálja: Barna Ferenc Máté OP a Szent Domonkos Rend Magyar tartományfőnöke, az intézmény lelkipásztori felelőse
12.45-13.00 Kávészünet
13.00-13.45 „Az intézményrendszerek szerepe a szenvedélybetegek ellátásában – korai szerhasználat felismerése, kezelése.” Dr. Grezsa Ferenc, a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet Nemzeti Drogmegelőzési Iroda főosztályvezetőjének előadása
13.45-15.00 „Felépülésem története” – Ricsi saját élménye alapján
14.00 Zárszó, agapé