2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2023. November 09. 20:18, csütörtök | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Köszöntötték a szociális szférában dolgozókat

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata nagy jelentőséget tulajdonít annak, hogy a szociális ágazatban több évtizede dolgozó kollégák munkáját megköszönje és elismerje.

A Szociális Munka Napja alkalmából jubileumi oklevelek átadására került sor november 9-én a Városháza dísztermében megrendezett ünnepi műsor keretében.
A megjelenteket Csányi József polgármester köszöntötte, majd Ónodi Izabella a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke osztotta meg gondolatait az ünnepeltekkel és a meghívott vendégekkel.

Beszédében felelevenítette XVIII. századi Pest-Budát, ahol még lényegében a középkori formákban gondoskodtak az elesettekről. A szegénygondozás intézményesítésére a felvilágosult abszolutizmus idején – 1817. elején - történt először kísérlet, amikor József nádor második felesége, a 20 éves Hermina főhercegnő egy, az ínség enyhítésén munkálkodó "asszonyi egyesület" alapításának gondolatát vetette fel.

- Hermina főhercegnő végül megalapította a pesti és a budai jótékony célú egyesületet. A két egyesületet egy folyó választotta el egymástól, mégis szívük egyként dobbant a szegények megsegítésére. Ez volt Magyarországon a nagybetűs szociális munka történetének első fejezete. Az akkori nemesasszonyok feladatát mostanra átvállalta az állam, az önkormányzat és kisebb helyi közösségek, a nemes lélek azonban helyén maradt és azóta is felelősséggel, szakértelemmel, kitartással árassza szét szeretetét nap, mint nap a rászorulók között – mondta köszöntő beszédében Ónodi Izabella, majd e gondolatokkal zárta ünnepi beszédét:

- Adományozni sokféleképpen lehet, de igazán szeretni csak egyféleképpen: önzetlenül. A mai nap évről-évre rávilágít, hogy a szociális munka csendes harcosai hivalkodás nélkül, hálát nem várva, időt és energiát nem kímélve haladnak tovább a Henriett hercegnő által kijelölt úton. A szociális munka napja így a nemes szív és az erős lélek napja is. Köszönjük, hogy vannak nekünk.

Az ünnepi gondolatokat követően Csányi József polgármester és Ónodi Izabella elnök asszony nyújtotta át az elismerő okleveleket.

A köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért oklevelet vett át:

• Báthori Istvánné, a Kapocs Darvas Bölcsőde kisgyermeknevelője
  • Nagy Istvánné, a Kapocs Dankó Pista utcai Bölcsőde kisgyermeknevelője
  • Sárkány Anikó, a Kapocs Darvas Bölcsőde kisgyermeknevelője
  • Hankóné Szabó Piroska, a Szivárvány Intézmény ápolója

A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért oklevelet vett át:

• Fekete Mátyás Ferencné, a Szivárvány Intézmény gondozója
  • Csordás Mónika, a Szivárvány Intézmény ápolója
  • Pappert Ferencné, a Szivárvány Intézmény gondozója
  • Mészárosné Buri Andrea, a Szivárvány Intézmény szociális munkatársa, MHCS csoportvezető
  • Dobos Mónika, a Szivárvány Intézmény ápolója
  • Terjékné Nemes Nagy Éva, a Szivárvány Intézmény terápiás munkatársa

A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért oklevelet vett át:

• Kispetiné Keserű Ildikó, a Kapocs óvodai és iskolai szociális segítője
  • Szűcs Ottóné, a Kapocs Család és Gyermekjóléti Szolgálat szakmai vezetője
  • Sáfár Lászlóné, a Szivárvány Intézmény gondozója

A Művelődési és Szociális Bizottság élve az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott lehetőségével, dicséretben részesítette a munkájukat elhivatottsággal, önzetlen odaadással végző dolgozókat.

Elismerő oklevélben részesül:

Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézményből:

• Seres Zoltán(gépkocsivezető, karbantartó)
  • Zsígó Lászlóné (tanyagondnok)
  • Takácsné Farkas Ildikó (házigondozó)
  • Gubicza Anikó(gondozó)
  • Tóthné Nagy Annamária(gondozó)
  • Zavada Erika(gondozó)
  • Rádi Nándor (szakács)
  • Csordás Jánosné(konyhai kisegítő)
  • Gondi-Magosi Erika(készletnyilvántartó)
  • Varga Etelka(mosodai dolgozó)
  • Majorszki Andrásné (mosodai dolgozó)
  • Feketéné Szabó Edit(gondozó)
  • Praczu Mihályné(ápoló)
  • Szász Istvánné(gondozó)

KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézményből:

• Nagy Zoltán(családsegítő)
  • Székely Malvin Mária(szakgondozó)
  • Rácz Katalin(gondozó)
  • Fekete Alexandra(kisgyermeknevelő)
  • Rácz Zoltánné(takarítónő)
  • Vízhányó Anita Klára(esetmenedzser)
  • Tarjányiné Dósa Ibolya(kisgyermeknevelő)
  • Seres Henrietta(kisgyermeknevelő)
  • Kovácsné Bojtor Edina(bölcsődei dajka)
  • Hideg Brigitta(konyhai kisegítő)
  • Dobos László (karbantartó)

Az ünnepségen zenés műsorral közreműködött Bíró Vitéz Csongor.