2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2023. Április 20. 16:57, csütörtök | Helyi sport

Koppány íjászok újabb sikere

2023.03.25-én nem utaztak a Koppány íjászok sehova, mert a Szérűskertben a Huszka József Hagyományőrző Sport Egyesület szervezésében megrendezett tavaszköszöntő versenyen vettek részt.

Családias hangulatban telt a verseny, jól imádkoztak a résztvevők mert az eső is elkerülte a Szérűskertet ezen a napon. Nyolc Koppány képviselte az egyesületet, eredményeik:
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 2., Szólya Imre 2., Szeibert Imre 8., Bicskei István 12. helyen végzett.

Vadászreflex íjjal: Varga-Bene Olívia 1., Tóth Evelin 1., Tóth Milán 1., Elekes Lajos 2., Patyi Norbert 3.

2023.04.08-án a Koppányok legaktívabb versenyzője egyedül utazott Egerbe a Bornemissza-kupára, melynek a Dobó István Vármúzeum adott helyet. Bicskeiné Csányi Mária, ha versenyezni akar, semmi sem állíthatja meg, sem viharos szél vagy eső, de még a húsvéti locsolkodók várása sem tudja otthon marasztalni. Íjat ragad és útra kel hajnalban és zuhogó esőben, hogy több mint 300 versenyző között megméresse a tudását. A verseny 26 célból állt, 3D, lőlap és rajzolt célok vegyesen. Nehéz verseny volt, ennek ellenére Bicskeiné Csányi Mária szépen teljesített 558 ponttal az 5. helyen végzett modern pusztai íj kategóriában.

2023.04.16-án rendezték meg a Szegedi Szittyák a Dél-Alföldi Régió Történelmi Versenysorozat 1. megmérettetését Újszegeden. Ezen a versenyen csak versenyengedéllyel rendelkezők vehettek részt.

Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Szólya Imre 2., Bicskeiné Csányi Mária 3., Szeibert Imre 8., Tóth Mihály 10.,
Vadászreflex íjjal: Dinnyés Gyula 1., Zoboki Csenge 1., Balanyi Sándor 5. helyen végzett.

Kis Mónika
Koppány íjász