2024. május 6, hétfő - Ivett

2015. Május 02. 13:00, szombat | Helyi
Forrás: - szerk. -

Könnyű eperkrémleves

Ahogy egyre melegebb lesz az idő, úgy vágyunk majd egyre hűsebb és könnyebb levesekre. Hamarosan jön az eperszezon, ehhez a recepthez a kevésbé szép, kicsit nyomott epreket is felhasználhatod. Finom, hűs és savanykás.

Eperkrémleves recept

Hozzávalók:

50 dkg eper
7 dl víz
1/2 cs tejszín ízű pudingpor
2 dl tejszín
2 cs vaníliás cukor
cukor (v. édesítő)
1 citrom leve és reszelt héja
3-4 db szegfűszeg
őrölt fahéj
mandulaforgács

Elkészítés:

Az epret tegyük egy edénybe, majd adjunk hozzá ízlés szerint cukrot, vagy édesítőszert. Ezután adjuk hozzá a vaníliás cukrot, a citrom levét és reszelt héját, a szegfűszeget, és ízlés szerint őrölt fahajat, majd főzzük 10-15 percig.
Ezután vegyük le a tűzről, szedjük ki a szegfűszeget, és botmixerrel pépesítsük, majd egy szűrőn passzírozzuk át, hogy a magok ne kerüljenek bele a levesbe.
A pudingport keverjük simára a tejszínnel, majd állandó keverés mellett csorgassuk hozzá a forrásban lévő leveshez. Ezután kevergetve főzzük pár percig, hogy a leves kellően besűrűsödjön.Végül tálalás előtt hűtsük ki teljesen.
Egy teflon serpenyőbe tegyük bele a mandulaforgácsot, majd állandó keverés mellett, alacsony hőmérsékleten pirítsuk szép aranybarnára. (Vigyázzunk, mert könnyen megég.)
Tálaláskor a lehűtött krémlevest merjük poharakba, majd a tetejét ízlés szerint szórjuk meg a pörkölt mandulaforgáccsal és úgy kínáljuk.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból