2024. április 26, péntek - Ervin

2015. Július 08. 10:57, szerda | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Könnyebben segíthetünk

Elég csak a lakcímkártya és a személyi igazolvány, a taj-kártyát nyugodtan otthon hagyhatjuk, ha vért szeretnénk adni. Az újítás múlt szerdától lépett életbe, tudta meg az Országos Vérellátó Szolgálattól (OVSZ) a Magyar Nemzet.

A július elsejétől élő változás elsődleges célja Jákó Kinga, az OVSZ főigazgatója szerint, hogy megkönnyítsék a donorrá válást. Ahhoz, hogy az országban teljes legyen a vérkészlet-telítettség, hetente minimum 10 ezer állampolgárnak kell „lecsapoltatnia” magát, ebből átlagosan 8500 egységnyi vér gyűlik össze. A nyári időszakban kiemelten fontos ez, hiszen kevesebb vér gyűlik össze. Ez körülbelül 6500-7000 egységnyi vér, ám Jákó Kinga a lapnak kiemelte, ez nem kritikus mennyiség, senki életét és biztonságát nem veszélyezteti. Mindemellett fontos, hogy ne feledkezzünk meg a most már könnyített lehetőségünkről, Magyarországon ugyanis alacsony a rendszeres véradók száma.

2024. Április 26. 19:04, péntek | Helyi

Ajándékban részesültek városunk középiskoláinak végzősei

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.