2024. május 1, szerda - Fülöp

2019. Július 10. 14:21, szerda | Helyi
Forrás: magyarkurir.hu

Kiskunmajsára helyezik át az Ótemplom káplánját

Ivanics Zoltán a Sarlós Boldogasszony Templom káplánja Kiskunmajsán fogja tovább gyakorolni papi hivatását.

Bábel Balázs érsek az augusztus elsejétől életbe lépő személyi változások mellett arról is döntött, hogy a jövőben a kunszállási plébánia a fülöpjakabi plébániához tartozik. A matkópusztai misézőhelyet a jakabszállási plébániához, a móricgáti lelkészséget pedig Jászszentlászlóhoz csatolta.

A főegyházmegyénket érintő változásokról a magyarkurir.hu katolikus hírportálról értesült lapunk:

A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyében Bábel Balázs érsek 2019. augusztus 1-jei hatállyal a következő személyi változásokról döntött:

Felmentések:

• Kereskedő Zoltánt köszönetnyilvánítás mellett felmentette a bajai Szent Szív-plébánia ellátása alól, és megromlott egészségi állapotára való tekintettel nyugállományba helyezte.
  • Gyöngyösi Józsefet köszönetnyilvánítás mellett felmentette a kunszállási plébánia ellátása alól, és megromlott egészségi állapotára való tekintettel nyugállományba helyezte.

Plébánosi áthelyezések, kinevezések:

• Szakács Tibort a kiskunmajsai káplánságból felmentette, és a bajai Szent Szív-plébánia plébánosává nevezte ki.
  • Tamás Sándort a kiskunhalasi káplánságból felmentette, és Pálmonostora plébániai kormányzójává nevezte ki, Gátér oldallagos ellátásával.
  • Feri Romuluszt Szankról Bácsbokodra helyezte plébánosnak, Bácsborsód oldallagos ellátásával.
  • Minda Zoltánt Kunszentmiklósról Jászszentlászlóra helyezte plébánosnak, Móricgát oldallagos ellátásával.
  • Szécsényi Attilát Pálmonostoráról Jakabszállásra helyezte, Matkópuszta oldallagos ellátásával.
  • Salánki Ferencet Bácsbokodról Nyárlőrincre helyezte plébánosnak.

Kápláni áthelyezések:

• Richter Mátyást Jánoshalmáról a kecskeméti főplébániára helyezte.
  • Ivanics Zoltánt Kiskunfélegyháza-Óplébániáról Kiskunmajsára helyezte.
  • Tuzson Attilát a kecskeméti főplébániáról Kiskunfélegyháza-Óplébániára helyezte.

Diakónusi gyakorlat:

• Polyák Balázs diakónus lelkipásztori gyakorlatra a jánoshalmi plébániára kapott kinevezést.
  • Stefszki Ferenc diakónus lelkipásztori gyakorlatra a kerekegyházi plébániára kapott kinevezést.

(Címlapfotó: facebook)

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt