2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2019. Június 17. 16:08, hétfő | Helyi
Forrás: Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, Haleszi Gazdakör

Kiskunfélegyházi Aratófesztivál és XV. Kézi-aratóverseny Haleszban

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Haleszi Gazdakör tisztelettel és szeretettel vár minden érdeklődőt 2019. július 6-án, szombaton a Kiskunfélegyházi Aratófesztivál és XV. Kézi-aratóversenyre.

Az Aratófesztivál a hármas kerületek, a Jászság, Nagykunság és Kiskunság településeinek hagyományőrző találkozója, ahol felelevenítik őseink aratási és népi szokásait.

Program:
7.30-9.00 óra között Aratócsapatok érkezése, regisztráció
9.00 órától Kivonulás az aratás helyszínére lovas fogatokkal
Főzőverseny kezdete a Haleszi Gazdakörnél
9.45 órától Megnyitó, aratóverseny kezdete
12.30 órától Ebéd
13.00 órától Hagyományőrző Énekesek Klubjának műsora
Kiss Ákos Jenő dalénekes műsora
Településekről érkezők műsora
15.00 órától Dupla KáVé és Köteles Cindy műsora
16.30 órától Eredményhirdetés
19.00 órától Aratóbál

Kísérő programok: Sportos népi játékok, kötélhúzás, gólyaláb futás, zsákba ugrás és különböző humoros vetélkedők, fogatok, lovagolási lehetőség, solymászbemutató

A rendezvényen bemutatkoznak Kiskunfélegyháza, Gátér, Bugac és Petőfszállás termelői, kézművesei.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata ingyenes buszjáratot biztosít Kiskunfélegyháza és Petőfiszállás között.

8.15 Kiskunfélegyházi lakosoknak indulás a Hattyúház előtti buszmegállóból
8.45 Petőfiszállási lakosoknak indulás Petőfiszállásról a Polgármesteri Hivatal előli buszmegállóból
16 óra után visszaindulás Haleszból Petőfiszállásra

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg az MDSZ a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén