2024. április 28, vasárnap - Valéria

2021. Április 06. 12:36, kedd | Helyi
Forrás: Szerk.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat meghirdeti „A legszebb konyhakertek” programot

A program célja: elismerni a kertművelők munkáját és ezzel ösztönözni a lakosságot arra, hogy saját, rokonai, vagy barátai udvarán, kertjében alakítson ki konyhakertet.

Valójában nem is a kialakítás a lényeg, hanem inkább az, hogy rendszeresen gondozza, termesszen benne maga és családja számára minél több konyhakerti növényt, zöldséget, fűszer,- gyógynövényeket, gyümölcsöt.

A megmérettetésen részt venni jelentkezési lap kitöltésével (mely az alábbi linkre kattintva érhető el) és a Polgármesteri Hivatal aulájában kihelyezett gyűjtődobozba történő eljuttatásával lehet 2021. június 15-ig.

Nevezési kategóriák:

• Balkon: Erkélyen kialakított
  • Mini: 50 m2 alatti
  • Normál: 50 m2 felett
  • Zártkert 1.: Zöldséges
  • Zártkert 2.: Gyümölcsös
  • Zártkert 3.: Vegyes (zöldség és gyümölcs)
  • Közösségi: Csoportok, óvodák, iskolák, szervezetek által megművelt kertek

A kertek megtekintésére 2 alkalommal kerül sor előzetes időpont egyeztetés alapján.

Eredményhirdetés: 2021. szeptember 10.

(Nyitófotó illusztráció / Forrás: hellovidek.hu)

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból