2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Március 04. 12:58, péntek | Helyi
Forrás: varos.kiskunfelegyhaza.hu

Kiskunfélegyháza Város közvilágításának korszerűsítése

A beruházás keretében a város közterületi világító berendezéseinek energia-hatékony korszerűsítése történt meg.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata 2014 decemberében 487,74 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert a „Kiskunfélegyháza város közvilágításának energiatakarékos korszerűsítése” című pályázati konstrukcióban.

Jelen projekt keretében Kiskunfélegyháza város teljes területét lefedő fejlesztést valósított meg önkormányzatunk. Az energetikai fejlesztés rövid távú célja volt, hogy a város közvilágítási energia költsége jelentősen csökkenjen. Ezért Kiskunfélegyházán a korábbi korszerűtlen utcai lámpák nagy része lecserélésre került, és helyettük 3414 db új, energiatakarékos, hosszú élettartamú, jellemzően LED-es világító berendezés került felszerelésre.

A projekt megvalósítása során végrehajtott feladatok:

• Előkészítési feladatok (tanulmányok- és vizsgálatok készítése),
  • Közbeszerzési eljárás lefolytatása,
  • Projektmenedzseri feladatok,
  • Mérnöki feladatok (műszaki ellenőrzés, záró audit elkészítése)
  • Tájékoztatás és nyilvánosság biztosítása,
  • Kivitelezés.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok

2024. Április 27. 08:00, szombat | Helyi