2024. április 27, szombat - Zita

2021. Szeptember 08. 15:04, szerda | Helyi
Forrás: petofiszallas.hu

Kisboldogasszony napi szentmisét tartottak Pálosszentkúton

Félegyházáról a Szent István Templom elől indultak kerékpáros zarándokaink a szeptember 5-én megrendezésre kerülő szentmisére, majd az azt követő körmenetre.

Kisboldogasszony, Szűz Mária születésének ünnepe katolikus egyházi ünnep, amelyet minden év szeptember 8-án tartanak. Mária születése a megváltás szent művének kezdete.

Ilyenkor nem „csak” egy egyszerű születésnapot ünneplünk: ezen a napon jelenik meg Isten kegyelme, szeretete a világban az újszülött Mária személyében, akivel nagy tervei vannak.

Az is a jelentőségét mutatja, hogy rajta kívül csak Keresztelő Szent János és Jézus Krisztus földi megszületéséről emlékezünk meg ünnep formájában.
Ezen ünnep alkalmából 2021. szeptember 05-én Pálosszentkúton szentmisét tartottak.

A szentmisét Horváth József tábori lelkész celebrálta, melyben a következőket mondta:

„A Boldogságos Szűz Mária születésének ünnepe, a szeplőtelen fogantatás (december 8.) ünnepe után 9 hónappal.

A jeruzsálemi hagyomány a Betheszda-fürdő mellett tisztelte Mária születésének helyét. Az 5. század elején Szent Anna tiszteletére templomot építettek, melynek felszentelési évfordulóján - szeptember 8-án - emlékeztek meg Mária születéséről.

Kisboldogasszony ünnepének a hajnalát a hívők a szabadban várták és a néphit szerint, aki érdemes volt, megláthatta a felkelő napban Máriát, azért, hogy fényt hozzon, hogy reményt hozzon, hogy a szeretetével gyógyítson, felemeljen, megtartson minket…. „

A szentmisén jelen volt, Puskás Antal a Magyar Pálos Rend tartományfőnöke. Köszöntötte az ide érkező zarándokokat, híveket, majd Szász János polgármesternek, és a képviselőknek, és mindenkinek a segítségét megköszönte.
Balla Barnabás helyi plébános olvasta fel a miseszándékokat, a szentmise előtt.

A mise után, amelyre több mint félezer ember érkezett, körmenet indult a tábori lelkész vezetésével.

Petőfiszállás-Pálosszentkút Zarándokhelyre évről-évre többen látogatnak el a Szűzanya Oltalmáért.

(Képek és cikk forrása: petofiszallas.hu)