2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2023. Szeptember 05. 17:54, kedd | Helyi
Forrás: Petőfiszállás Községi Önkormányzat

Kisboldogasszony napi szentmise Pálosszentkúton

Kisboldogasszony, Szűz Mária születésének ünnepe katolikus egyházi ünnep, amelyet minden év szeptember 8-án tartanak.

Mária születése a megváltás szent művének kezdete.
Ilyenkor nem „csak” egy egyszerű születésnapot ünneplünk: ezen a napon jelenik meg Isten kegyelme, szeretete a világban az újszülött Mária személyében, akivel nagy tervei vannak.
Az is a jelentőségét mutatja, hogy rajta kívül csak Keresztelő Szent János és Jézus Krisztus földi megszületéséről emlékezünk meg ünnep formájában.
Ezen ünnep alkalmából 2023. szeptember 03-án Pálosszentkúton szentmisét tartottak.
Pál Csaba atya olvasta fel a miseszándékokat, a szentmise előtt.
A szentmisét Horváth József tábori lelkész celebrálta, melyben a következőket mondta:
"Most még csak a Szent Szűz születik meg, Őt táplája Édesanyja, növekedik, hogy a századok királyának, Istenének méltó anyja legyen. Benne van Boldogságos Szűz Mária küldetése, életének célja, létének értelme. Az Úr Isten elhelyezte, beállította Őt az üdvösség rendjébe, a világ rendjébe, amit azzal a szándékkal is tette, hogy Ő az Ő személye ott legyen, helye legyen a mi életünkben, a mindennapjainkban, az ünnepeinkben, a hétköznapjainkban. Hiszen, ha az egyházi évet végignézzük, nincs hónap Mária emléknapja vagy ünnepe nélkül."
A szentmisén jelen volt, Szász János Petőfiszállás polgármestere és a Képviselőtestület tagjai is.
Csaba atya megköszönte Polgármester úrnak, az Önkormányzatnak, és mindenki segítségét, akik részt vettek az ilyenkor szokásos előkészületekben.
A mise után, amelyre több mint félezer ember érkezett, körmenet indult a tábori lelkész vezetésével.
Petőfiszállás-Pálosszentkút Zarándokhelyre évről-évre többen látogatnak el a Szűzanya Oltalmáért.