Hírek
2015. Január 11. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: Orinetpress
Kiosztották a Budapest Bora 2015 címeket
A négy csapatból álló zsűri 95 borból választotta ki a nyertes Budapest Bort, mind fehér mind vörös kategóriában.
A négy csapatból álló zsűri 95 borból választotta ki a nyertes Budapest Bort, mind fehér mind vörös kategóriában. A borverseny és a cím odaítélésének célja, hogy segítse a magyar borvidékeken termelt borok népszerűsítését és megismertetését, a magyar borászatok fejlődését - tájékoztatott Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala.
Budapest Főváros Főpolgármestere kezdeményezésére a Földművelésügyi Minisztérium mellett működő Országos Borszakértő Bizottság szakmai közreműködésével második alkalommal meghirdetett Budapest Bora verseny eredményeként 2015-ben a fehér bor kategóriában a Tornai Pincészet Kft. a Balatoni borrégióban, a Somlóhegyen termelt Somlói Top Selection Apátsági Furmint, 2011-es évjáratú bora lett. Vörös bor kategóriában pedig az Eszterbauer Kft. a Pannon borrégió, szekszárdi Tivald Cabernet Sauvignon, 2011-es évjáratú bora viselheti a BUDAPEST BORA 2015 elismerő címet.
A nyertes borok termelői az elismerő oklevél mellett jogosultakká válnak a „Budapest Bora” embléma használatára a nyertes borok palackjain és a hozzájuk kapcsolódó marketing és kommunikációs tevékenység során.
E téren sikerként értékelhető, hogy Magyarország összes borrégiójából szép számmal érkeztek nevezések, közöttük a kisebb családi gazdaságoktól kezdve a piacon már bevezetett, jó hírnévnek örvendő borászatokig – írja közleményében Tarlós István főpolgármester.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta
A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.
