2024. május 1, szerda - Fülöp

2020. Március 13. 10:26, péntek | Helyi
Forrás: Rokolya Csaba

Kimagasló eredményeket értek el matematikából a PG-s diákok

Március 6-án tartották Kecskeméten a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai kar Eötvös Loránd termében a Zrínyi Ilona Matematikaverseny és Gordiusz Matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetését.

A Mategye Alapítvány háromfordulós megmérettetésének 45 legeredményesebb, Bács-Kiskun megyei diákját hívták meg a regionális díjátadóra. Közöttük a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Szakgimnázium hat tanulója kimagasló eredményeket ért el, csapatban és egyéni kategóriában is.

Csapateredmények:
9. évf. szakgimnázium kategóriában: 1. helyezett: Benyeda Gábor (9/Knyd) - Endre Csongor (9.A) - Kapus Konrád Kristóf (9.I) csapata
10. évf. szakgimnázium kategóriában: 1. helyezett: Koncz Gábor (10.D) - Kürti Gergely (10.D) - Sági Péter Pál (10.D) csapata

Egyéni eredmények:
9. évf. szakgimnázium kategóriában: 2. helyezett: Endre Csongor (9.A)
10. évf. szakgimnázium kategóriában:
1. helyezett: Kürti Gergely (10.D) - Országos döntőbe jutott
2. helyezett: Koncz Gábor (10.D) - Országos döntőbe jutott
3. helyezett: Sági Péter Pál (10.D)

Tanáraik, Kecskemétiné Hajdú Krisztina és Balázs Ferenc oklevélben részesültek felkészítő munkájukért.

Gratulálunk és további sikereket kívánunk a két döntőbe jutónak!

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya tájékoztatja a járművezetőket, hogy május 2-án, csütörtökön 08:00-11:00-ig a Zöldnap nap miatt az alábbi forgalmirend változásra számíthatnak:

2024. Április 30. 08:40, kedd | Helyi

A fészkelő erdei fülesbaglyok állományának felmérésében segíthet a lakosság

Az erdei fülesbaglyok fészkelő állományának felmérésében kéri a lakosság segítségét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).