Hírek
2016. Szeptember 28. 08:17, szerda |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Kié a bankszámla a házastárs halála után?
Kevesen gondolnak rá, pedig akár ingyen is bebiztosíthatják, hogy a számlánkon lévő pénz ne képezze a hagyaték részét.
Egy haláleseti rendelkezés megadásával rengeteg időt és pénzt is megspórolhatunk szeretteinknek, ha a tragédia bekövetkezne.
Halála esetén a tulajdonos bankbetétjét is zárolják, ám ha ez egy közös számla, a hagyatéki tárgyalás végéig is pénz nélkül maradhatnak a hozzátartozók. De kivonható- e bankszámla a hagyatéki eljárás alól? A kérdésre Fülöp Zsuzsanna, az MNB felügyeleti szóvivője és Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke válaszolt a Kossuth Rádió Napközben című magazinműsorában.
Haláleseti rendelkezés
A szóvivő arra hívja fel a figyelmet, már számlanyitáskor tehetünk egy úgynevezett haláleseti rendelkezést, amelyben megnevethetünk egy kedvezményezettet, aki, ha megfelelő módon igazolja személyazonosságát, illetve a halálesetet, a számlatulajdonos halála után hozzájuthat a pénzhez, azaz ez az összeg nem kerül be a hagyatékba, így nem is kell hónapokat várni rá.
Közös tulajdonnál is érdemes
Ha mindkét házastárs tulajdonos, akkor is célszerű rendelkezni erről – hívja fel a figyelmet Fülöp Zsuzsanna -, vannak ugyanis olyan pénzintézetek, amelyek a társtulajdonosi intézményt egyszerűen nem ismerik el, máshol csak az összeg feléhez, megint máshol semmihez nem engednek hozzáférni a hagyatéki eljárás végéig. Megtörténhet az is, hogy a közös számla teljes zárolása után az állandó beszedési megbízások sem teljesíthetők – figyelmeztet a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 15:35, csütörtök | Helyi
Rokon népek zenéje városunkban – Üzbegisztáni és karakalpak népzenészek vendégjátéka
2025. December 11. 12:16, csütörtök | Helyi
Két autó karambolozott Kunszállásnál
Lezárták az 5401-es út érintett szakaszát a baleset miatt.
