Hírek
2020. Október 01. 07:07, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Kezdődik az egyetemi oktatás Szerbiában
Kezdődik az egyetemi oktatás Szerbiában csütörtökön, a legtöbb helyen a hallgatók tantermekben fognak tanulni, ahol viszont nem megoldható a kellő elővigyázatossági intézkedések betartása,
ott a tavaszihoz hasonló virtuális oktatást folytatják - közölte a szerbiai közszolgálati televízió szerdán.
Szerbiában kedvező a járványhelyzet, így a diákok visszatértek az iskolapadokba, a dolgozók pedig a munkahelyeikre, de az illetékesek azt kérik, továbbra is tartsa be mindenki a járványügyi előírásokat, hogy ne forduljanak elő ismét tömeges fertőzések.
A Nyugat-Balkánon - Horvátországot kivéve - keddről szerdára 590-nel nőtt az igazolt fertőzöttek és 24-gyel a halálos áldozatok száma.
Szerdára a regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 65-tel 33 ezer 479-re, Koszovóban 54-gyel 15 ezer 574-re, Észak-Macedóniában 112-vel 17 ezer 791-re, Montenegróban 134-gyel 10 ezer 575-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 225-tel 27 ezer 222-re emelkedett.
Szerbiában az utóbbi 24 órában eggyel 749-re, Észak-Macedóniában nyolccal 737-re, Bosznia-Hercegovinában tizennéggyel 847-re, Montenegróban pedig eggyel 164-re emelkedett a halottak száma, míg Koszovóban az utóbbi napon nem regisztráltak egyetlen halottat sem, így a Covid-19 betegség szövődményeibe eddig 625-en haltak bele.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
