Hírek
2014. Augusztus 28. 08:50, csütörtök |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Kétnapos gólyatábor a Constantinum iskolában

Közel száz helyi, ceglédi, békéscsabai diák vesz részt a Constantinum Intézmény gólyatáborában. A korábbi gyakorlattól eltérően idén nem Pálosszentkút, hanem városunk ad otthont az iskolakezdés előtti programnak.
Közel száz helyi, ceglédi, békéscsabai diák vesz részt a Constantinum Intézmény gólyatáborában. A korábbi gyakorlattól eltérően idén nem Pálosszentkút, hanem városunk ad otthont az iskolakezdés előtti programnak.
A tábor eseménydús programokkal indult augusztus 26-án. A közös táncpróbák, sportvetélkedők után a résztvevők megtekintették Kiskunfélegyháza nevezetes épületeit. A városháza dísztermében, pedig Kapus Krisztián polgármester fogadta a fiatalokat, aki az iskolakezdőknek jó tanulást, az érettségiző diákoknak pedig sikeres vizsgát kívánt. A gólyatábor lakói számára este Talapka István apátplébános tartott szentmisét. A tábortűz gyújtás, vacsora, a közös tánc és éneklést követően a diákok éjszakai túrával fejezték be az első napot a parkerdőben. Ma az iskolai rendszerről, vizsgákról, versenyekről, rendvédelmi oktatásról kapnak tájékoztatást a táborlakók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 30. 07:44, péntek | Helyi
Mézédes reggel a Fogyatékkal Élők Nappali Intézményében
Május 28-án Kis Miklós méhész érdekes előadással és finom mézkóstolóval lepte meg a Fogyatékkal Élők Nappali Intézményének ellátottjait.
2025. Május 29. 16:47, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják
2025. Május 29. 16:20, csütörtök | Helyi
Mozdony került a Kecskeméti Kisvasútra
Újabb hatalmas mérföldkő a kisvasút újraindításának folyamatában