2024. április 19, péntek - Emma

2013. Április 23. 09:21, kedd | Helyi sport
Forrás: Félegyházi Közlöny

Két félegyházi érem az íjász Európa bajnokságon

Két dobogós hely jutott a Turul Koppány Íjászainak Gyulán, a HDH-IAA szervezet által megrendezett Történelmi Íjász Európa Bajnokságon. A megmérettetést a vár mellett tartották meg április 17-20. közt a Kerecsényi László IE vezényelt. A nagyszabású versenyre hét ország kiválóságai neveztek, köztük a Koppányok kilenc fővel. Az íjászok április 18-án reggel, szép napsütésben álltak harcba.

Szeibert Nóra és Vas Bianka azonos pontszámmal a második lett. Tábi János 5., Keserű Szilvia 6., Szeibert Imre 17., Csányi József 20., Vas Tibor 22., Papp Zoltán 25., Dinnyés Gyula 12. helyen zárta a napot. A pénteki verseny csapatbeosztása az előző napi teljesítés alapján történt. A két nap eredménye alapján, a pénteki versenyen Vas Bianka 2., Szeibert Nóra 3., Keserű Szilviai 6., Tábi János 6., Dinnyés Gyula 12., Csányi József 17., Szeibert Imre 22., Vas Tibor 27. Pap Zoltán 29. lett. Szombat reggel már jelezték az izmok, hogy mindenkinek szokatlan a háromnapos verseny. Nagy meleg és fáradság miatt szinte mindenki rontott az előzőnapi eredményén. Szeibert Nóra 4., Vas Bianka 5., Keserű Szilvia 6. helyen végzett.

A döntőben az összesített háromnapos 758 pontos eredmény alapján Vas Bianka Európa bajnoki ezüstérmes, Szeibert Nóra 748 pontos összesített eredménye alapján Európa bajnoki bronzérmes lett. Keserű Szilvia ugyanebben a kategóriában a 6. helyen végzett. Tábi János ifi pusztai kategóriában a negyedik helyen zárta az Európa Bajnokságot. Csányi József a 20. helyen fejezte be a versenyzést. Szeibert Imre a 25. helyen, Vas Tibor és Papp Zoltán a 30. helyen végzett. Dinnyés Gyula az összesített eredménye alapján Európa bajnoki 12. helyezést ért el.

Dinnyés Gyula Koppány íjász

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.