Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2022. Május 02. 13:59, hétfő | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Két év kihagyás után tömegeket vonzott a majális

Két év kihagyás után tömegeket vonzott a majális

Május elsején végre újra boldog gyermekzsivaj, zene, tánc, ínycsiklandó illatok és tarka forgatag töltötte be a Parkerdőt.

A régmúlt hagyományaihoz hűen a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar a Kossuth utcán végigvonulva ébresztették a várost és invitálták a lakókat a Parkerdőbe, ahol színes programkínálattal, étellel-itallal, számos szórakozási lehetőséggel biztosították egész nap a kikapcsolódást kicsiknek-nagyoknak, felnőtteknek és az idősebb korosztálynak egyaránt.

Csányi József polgármester ünnepi köszöntőjét követően a színpadon számos előadó igyekezett produkciójával szórakoztatni a nagyérdeműt, mely a közönség számát és az óriási tapsvihart tekintve, maradéktalanul sikerült is.
Többek között bemutatkozott a Victoria Fitness SE csapata, majd a Kopogó talpak - a Móravárosi Óvoda néptánccsoportja – lépett színpadra. Őket a Silver Step táncegyüttes vérpezsdítő zenékre előadott produkciója követte, majd Dj Dominique műsora, végül pedig a Dolly Plusssz zenekar koncertje tette teljessé a repertoárt.

A gyerekek számára lehetőség nyílt arcfestésre, csillám tetoválásra, lovaglásra, műbikázásra és számos ugrálóvár, körhinta, kisvasút biztosította az önfeledt szórakozást. Emellett kipróbálhatták a lovaglást, lovaskocsikázást és az íjászatot is. Utóbbiakra már a felnőttek köréből is sokan vállalkoztak. A tűzoltóság is képviseltette magát a rendezvényen és bárkinek szívesen elmagyarázták, hogy felszereléseiket miként használják, sőt fel is lehetett ülni a tűzoltóautóba.

Aki pedig megszomjazott, megéhezett, számos pavilon kínálatából válogathatott, sőt csemege, édesség is akadt bőven. A verőfényes napsütés és a tökéletes szervezés biztosította, hogy jól érezze magát mindenki, aki ellátogatott a rendezvényre. Az óriási forgatagot látva pedig nem kétséges, hogy idén a szokottnál is jobban vártuk a május elsejei majálist!

(Képek: Fábián Adrienn)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 08:13, hétfő | Helyi

Céljuk a magyarságtudat, az identitás átadása a gyerekeknek

Kézműves kiállítást és nyílt napot tartottak a Koppány Íjászok.

2025. Június 02. 07:23, hétfő | Helyi

A pedagógus az örökkévalóságnak dolgozik

Járási Pedagógus Napot tartottak Kiskunfélegyházán, a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében május 30-án (pénteken) délután.

2025. Június 02. 06:48, hétfő | Helyi

Közel hétszázan álltak rajthoz a Petőfi Emlékfutamon

2025. május 31-én rendezte meg a JOGGING PLUS Sportegyesület a régmúlt hagyományokat őrző XXXII. Kiskun utcai futóverseny „PETŐFI EMLÉKFUTAM”-ot.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Helyi

Spanyol Nagydíj - Piastri vezérletével kettős McLaren-győzelem Barcelonában

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.