Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2013. Október 26. 09:09, szombat | Külföld
Forrás: ÉrdekesVilág

Kenya alatt több százmilliárd köbméter vizet találtak

Kenya alatt több százmilliárd köbméter vizet találtak

Az ENSZ képviselői és a kenyai tisztviselők a közelmúltban jelentették be, hogy 250 milliárd köbméter vizet tártak fel Kenya alatt.

Az ENSZ képviselői és a kenyai tisztviselők a közelmúltban jelentették be, hogy 250 milliárd köbméter vizet tártak fel Kenya alatt. A hatalmas mennyiségű víztömeg több mint hatvanszorosa az országra zúduló éves csapadékmennyiségnek, így a szegénységre is megoldást jelenthet.
Az újonnan felfedezett vízkészletre Kenya északi részében (Turkana megye) bukkantak, de szakemberek lehetségesnek tartják, hogy az egész ország felszíne alatt feltáratlan készletek lapulnak. A fúrást japán finanszírozással, a kenyai kormány és az ENSZ kötelékébe tartozó UNESCO szervezésében a Radar Technologies International kivitelezte. Egyelőre nem ismeretes, vajon mennyire lesz költséges a 250 milliárd köbméteres vízkészlet -részleges- kinyerése, felszínre hozása.

Természetesen a vízhiányban szenvedő lakosság ellátása élvezi a prioritást. A 41 millió polgár közül 17 millió nem részesül biztonságos ivóvízben, 28 millió pedig tisztított vezetékes vízben, az agrárium vízigényéről nem is beszélve.
Földünkön az állítólagos globális felmelegedés miatt nagyon sok ember veszíti el fokozatosan ivóvízkészletét. Az emberi felelőtlenségből adódóan és a nem megfelelő vízgazdálkodás miatti tapasztalat, hogy a vízkészletek egyszerűen eltűnnek a természetes víztározókból. Így elő fordul, hogy egyes országok fokozatosan elvesztik a tiszta ivóvízkészleteiket. Ezért ivóvíz importra szorulnak rá. Kenyának felcsillant a remény, hiszen a víz nem sokára a „kéklő” arany lehet és az ország talpra állhat, mert vízexportőrré válhat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 12:00, szerda | Külföld

Donald Trump a katonai csapások további sorát ígérte Irán ellen, ameddig nem indulnak újra a tárgyalások

Donald Trump amerikai elnök a katonai csapások további sorát ígérte Irán ellen egészen addig, ameddig a teheráni vezetés nem ül ismét tárgyalóasztalhoz az Egyesült Államokkal.

2026. Július 09. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre

Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre szerdán - közölte a Központi Parancsokság (CENTCOM).

2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld

Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van

Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán