Hírek
2020. Október 17. 09:26, szombat |
Helyi
Forrás: Csányi József polgármester
Kedves Félegyháziak!
Ez a járvány még legalább hat hónapig velünk marad.
Hat éve ígéretet tettem Önöknek, hogy mindig, minden körülmények között őszinte leszek Önökhöz. Ehhez azóta is tartom magam. Ezért sem hagyhatom szó nélkül a szociális otthon kapcsán bennünket ért kritikákat.
Ez a járvány még legalább hat hónapig velünk marad. A vírus ott van az intézményekben, felüti a fejét a szomszéd irodában, elragadja a kollégát, karanténba zárja a lányomat, akinek az osztálytársa fertőződött meg.
Ismeretlen utakon járunk, folyamatosan tanulunk. Gyakran szép sikereket könyvelhetünk el, máskor meg futunk az események után és igyekszünk pillanatok alatt és jól reagálni a történésekre. Több, mint száz kollégám, szakmájukat élethivatásszerűen végző szakemberek dolgoznak azért, hogy a város működőképes maradjon. A járványhelyzet kezelése során minden nap több tucat döntés születik itt, Félegyházán is.
Ilyen döntés volt az is, hogy az idősek otthonában a tömeges Covid-teszteredmények után egy héttel jelent meg a témában született nyilvános tájékoztatás.
Ennek oka az volt, hogy még nem állt rendelkezésünkre minden olyan információ, amelyek ahhoz voltak szükségesek, hogy valós, tényszerű információkat közölhessünk Önökkel. Ezt csak a teljes intézmény tesztelése, és a kontaktkutatások lezárása után tudtuk megtenni és akkor azonnal meg is tettük a város lapjában. Tényszerűen, pánikkeltés és a félelem további gerjesztése nélkül tájékoztattunk.
A jövőre nézve: Én, mint a város polgármestere továbbra sem kapom meg a város járványügyi adatait, így erről továbbra sem tudom tájékoztatni Önöket. Arról például, hogy a Dózsa Iskolában is van fertőzött kisgyermek, én is csak mint apa értesültem, mikor haza kellett vinni a gyermekemet.
Egyet szeretném ha tudnának: minden kollégám, ápoló, gondozó, járványügyi szakember, orvos, emberfeletti teljesítményt nyújt és a betegségek idézte fájdalomban osztozunk az érintett családokkal. Ugyanabban a városban élünk, ugyanazt akarjuk, ugyanaz az érdekünk: a legjobb tudásunk szerint mérsékelni a járvány Félegyházát érintő hatásait és megóvni lakóit a járvány következményeitől.
Ez az időszak nem a politikai sárdobálás és lejáratás időszaka. Most nem népszerűséget kell hajhászni, hanem mindenkinek tenni kell a dolgát. Sokszor elmondom, hogy a várostól igyekszem távol tartani a politikát. Akik ezzel nem értenek egyet, azokat a politikai szereplőket is arra kérem, hogy ebben az ügyben fogadják el: én vagyok a város vezetője. Nem vagyok járványügyi szakember és egyik politikai szereplő sem az. Döntéseimet éppen ezért nem az ő politikai véleményük, vagy facebook bejegyzések alapján, hanem a szakmailag kompetens személyekkel, így a kórház igazgatójával, az egészségközpont igazgatójával, a szociális és egészségügyi intézmények vezetőivel, a rendőrkapitánnyal, a katasztrófavédelem és a járási hivatal vezetőjével és a járványügyi hatóság szakembereivel konszenzusban hozom meg. Velük egyeztetünk naponta akár többször is az elmúlt nyolc hónapban.
Ki kell mondani: A járvány miatt az élet nem áll meg és nem állhat meg még egyszer a városban, mert azt nem bírnánk ki. A járvány kezelése mellett ezért most ha lassabb ütemben is, de folytatjuk a város építését, szépítését.
Ehhez kérek Önöktől további megértést és bizalmat.
Tisztelettel: Csányi József polgármester
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
