Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2023. Május 13. 16:40, szombat | Belföld
Forrás: mti

Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap az ország főútvonalain

Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap az ország főútvonalain

Katonai menetoszlopokra lehet számítani vasárnap 8 és 21 óra között az ország főútvonalain - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.

A közleményben azt írták, a jelzett időszakban átcsoportosítás miatt várható megnövekedett katonai járműforgalom.

A tárca arra kéri a járművezetőket, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a zárt menetoszlopok járművei közé nem hajthat be civil gépkocsi, ezért azok haladását kísérőjárművek biztosítják.

Egyúttal arra kérik a járművezetőket, hogy a menetoszlopok közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és a látási körülmények figyelembevételével közlekedjenek.

Fotó: Illusztráció - Honvédelem.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 28. 17:16, szerda | Belföld

Új korszak elé néz a magyar kisipar

A globális kihívások és gyorsuló technológiai változások közepette is a magyar kisipar megerősítését sürgette Németh László,

2025. Május 28. 15:07, szerda | Belföld

Agrárkamara: a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszik az ingyenes pályázatírási szolgáltatást

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszi minden vármegyében az ingyenes pályázatírás szolgáltatását - közölte a köztestület szerdán az MTI-vel.

2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld

Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában

A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba

2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.