2024. április 29, hétfő - Péter

2015. Június 04. 09:29, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Adrienn

Kádár Kitti – városunk ultramaratoni büszkesége

Kádár Kitti az elmúlt hétvégén (május 29-31.) fantasztikus teljesítményével a 4. helyet érte el a nők között az UltraBalaton futáson.

Ki ne hallott volna még Közép-Európa leghosszabb futóversenyéről, az UltraBalatonról, mely egy 212 kilométeres ultramaratoni futóverseny a Balaton körül. Az ultramaratoni verseny társrendezvénye egy két napos váltóverseny is.
A versenyt első 11 évében a Zöldgömb Sport Klub rendezte Balaton kör néven.
2007-ben a verseny rendezését átvette a Szupermaraton Kft., amely Ultrabalaton néven folytatta a rendezvényt. A 2008-as verseny volt a rendezvény történetének legnagyobb eseménye, és az egyéni versenyszámban 51 férfi és 7 nő ért célba.

A nemzetközi ultrafutó szövetség, az IAU, 2008. január 5-én ezüst fokozatú minősítést adományozott a versenynek, és ezzel az Ultrabalaton lett az első magyar verseny, mely ezt az elismerést elérte. Idén május 29-31. között került megrendezésre meg a verseny balatonaligai rajttal. Észak felé indultak a nevezők és ugyanoda érkeztek vissza délről. A versenyközpont a Club Aligában került kiépítésre. Az indulók egyedi technikai futópólót kaptak a rajtcsomagban.
Idén a verseny győztese Jan-Albert Lantink, aki 18 óra 37.06 perc alatt küzdötte le a 220 kilométert, megelőzve a lengyel Andrzej Radzikowskit (18:58:32) és a tavalyi győztes olasz Ivan Cudint (20:01:24). Legjobb magyarként Csécsei Zoltán 22 óra 29.39 perccel negyedik lett.

A nőknél Maráz Zsuzsanna mögött Lubics Szilvia végzett, míg harmadikként a holland Leonie van den Haak ért célba. A csapatok versenyét a Doverhetetlenek nevű alakulat nyerte meg, melynek tagjai 12 óra 41 perc 43 másodperc alatt futották végig a távot.

A mi büszkeségünk, Kiskunfélegyháza szülötte: Kádár Kitti 27 óra 41 perc alatt teljesítette a 220 km-es távot (3,5 órával jobb időt futott, mint tavaly) ezzel az eredménnyel a női 4. helyezett let és az összetettben a 20. helyet szerezte meg.

Idén rekordnevezés volt a futáson
Még soha nem vettek részt ilyen sokan az Ultrabalatonon. Idén ugyanis 200 egyéni induló, 680 váltó és 400 kerékpáros vágott neki a 220 kilométeres távnak. A nagy érdeklődésre való tekintettel idén először félmaratont is lehetett futni. Vasárnap 11 órakor rajtolt el a 21 kilométeres táv mezőnye Balatonszéplakról, melynek befutója a balatonaligai versenyközpontban volt.

Kitti! Gratulálunk teljesítményedhez! Fantasztikus az akaraterőd és a kitartásod, mellyel leküzdötted a hosszú-hosszú kilométereket és kemény felkészülésednek köszönhetően megszerezted a jól megérdemelt 4. helyet a nők között.

2024. Április 29. 09:22, hétfő | Helyi sport

Újabb magyar bajnoki címet szerzett Czakó Zoltán

Abonyban került megrendezésre az U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokság, egyben Varga János Emlékverseny.