2024. május 17, péntek - Paszkál

2017. Április 25. 11:14, kedd | Helyi
Forrás: BAON

Kádár Kitti 202 kilométert futott 24 óra alatt

Kádár Kitti kiskunfélegyházi ultramaraton futó ismét bizonyságot tett hihetetlen kitartásáról, erejéről. Fölényes eredménnyel győzött ugyanis a hétvégén Sárváron tizenhatodik alkalommal megrendezett 24 órás futáson.

A félegyházi sportoló emberfeletti teljesítményt nyújtott a Magyar Bajnokságon, ahol 24 óra alatt 202 kilométert futott. A mögötte második helyen végzett hódmezővásárhelyi Kisháziné Zombory Erika mintegy 186 kilométert teljesített, míg a harmadik helyen végzett dunaújvárosi Megyes Andrea 152 kilométert futott.

Kádár Kittinek nem ez volt az első kimagasló eredménye. Tavaly számos jelentős megmérettetésen is bizonyított a félegyházi sportoló. Az UltraBalaton versenyen 220 kilométeres távon második helyezett lett, a Kaposvári Ultramaratonon 252 kilométeres távon első helyezett lett női kategóriában, összesítettben pedig második. Az Európa Bajnokságon 203,5 kilométert futott, így a magyar női versenyzők között a 3. helyen végzett.

Kitti tavaly összesen 6666 kilométert futott, 2000 kilométerrel többet, mint 2015-ben. Nem véletlenül választotta meg az Év felfedezettjének az Ultrafutó Bizottság.

2024. Május 16. 16:08, csütörtök | Helyi

Figyelem!!! Több helyen útlezárás várható!

A Jogging Plus Sportegyesület és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata futóversenyt rendez 2023. május 27-én délelőtt a tavalyi évhez hasonlóan.

2024. Május 16. 16:06, csütörtök | Helyi