2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2023. December 03. 09:26, vasárnap | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Jótékony célzata is volt az idei Mikulás Erőemelő Kupának

December 2-án Erőemelő kupát rendeztek a kiskunfélegyházi Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Kollégium sportcsarnokában.

Városunkban már hagyománnyá vált a Mikulás Erőemelő kupa megrendezése, mely idén adománygyűjtéssel párosult.

„Szabó Zoli fekvenyomó barátunk súlyos autóbalesetet szenvedett, jelenleg kómában fekszik. Mosolygós kislánya, Dorina születése óta mozgásában korlátozott, kezelései komoly összegeket emésztenek fel, és folytonos szülői felügyeletet kíván. A család hitelből fedezte a megélhetésüket biztosító kisvállalkozásuk fejlesztését, így az események sorozata kilátástalan helyzetbe sodorta őket. Segítsünk Nekik, hogy a helyzet ellenére is szép karácsonyuk legyen, és ha csak néhány napot vagy egy hónapot megkönnyíthetünk, már az egy szuper siker!” – hívta fel a figyelmet Patyi Zoltán, az erőemelő kupa szervezője közösségi oldalán a jeles eseménnyel párhuzamosan történő adománygyűjtésre.

A versenyen idén 461 versenyző indult, melyből 20 induló kiskunfélegyházi volt. A legfiatalabb 14, a legidősebb pedig 81 éves volt. Csányi József polgármester ünnepélyes megnyitóját követően pedig már kezdetét is vette a megmérettetés fekvenyomással. A következő versenyszám a felhúzás volt, majd a nap a bicepszversennyel ért véget. Az indulók értékelése súlyonként és korcsoportonként történt. A nap folyamán számos egyéni csúcs is született, ők a Magyar Professzionális Erőemelő Liga ranglistájára is felkerültek.

Az eredményekről és a befolyt adomány összegéről hamarosan beszámolunk.

Akik még szeretnék támogatni a bajba jutott családot, az alábbi számlaszámon megtehetik:

Számlatulajdonos neve:
Szabó Andrea Mária