2024. április 26, péntek - Ervin

2023. Március 31. 07:29, péntek | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Jótékony célú volt a szezon első motorversenye

Endurocross országos bajnoki szezonnyitó versenyt rendeztek Félegyházán az elmúlt hétvégén.

A városi Parkerdőben lévő cross és enduro motoros pályán március 25-én Endurocross országos bajnoki szezonnyitó versenyt rendeztek, melyen a belépődíjak 50%-ával, valamint a jótékonysági sütivásáron befolyt összeggel Tamási Izabella gyógyulásához járult hozzá minden látogató.

Az időjárás is a kegyeibe fogadta a rendezvényt, noha délelőtt még a szemerkélő eső, szél és borús égbolt volt jellemző, kora délutánra már a nap is kisütött. Reggel 8-kor a legkisebbek futamával kezdődött a bajnokság. Egész nap izgalmas versenyzést láthattak az érdeklődők és a pályára lépők között 10 kiskunfélegyházi versenyzőnek is szurkolhattak.

A rendezvény ideje alatt Bajzák Andrea ifjúsági referens és dr. Ónodi Izabella a Sorsocskák Alapítvány kuratóriumi elnöke több segítőjével fánkot sütött, melynek megvásárolásával bárki hozzájárulhatott a kis Tamási Izabella gyógyulásához, akinek fiatal kora ellenére meg kell küzdenie egy súlyos kórral.

A Kiskunfélegyházi Motorsport Egyesületnek és a sütivásár támogatóinak köszönhetően végül összesen 373 ezer forint gyűlt össze a szombati motoros versenyen. Ezt az összeget, valamint a korábban megrendezett Paintball nyíltnap bevételét, a futball árverésből befolyt, illetve a városban különböző helyeken kihelyezett perselyekben összegyűlt pénzt egy összegben adják át a mai napon (március 31-én) Izabella szüleinek.

Az izgalmas motorversenyen végül az alábbi eredményeket érték el a KMSE tagjai:

85ccm 1. futam
7. #159 Bense Milán