Hírek
2026. Január 22. 07:34, csütörtök |
Életmód
Forrás: MTI
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
A közzétett tájékoztató szerint adómentes lesz az éttermi fogyasztáshoz köthető reprezentáció, csökken a turizmusfejlesztési hozzájárulás, valamint kiterjesztik a felszolgálási díj kedvezőbb adózását.
Kedvezményes hitelt kapnak az ágazati szereplők a Kisfaludy Turisztikai Hitelközponton keresztül, Vendéglátó Kisokos készül, illetve csökkennek az adminisztratív terhek, "2027-től papírmentessé tesszük a szektort" - olvasható a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 14:00, szerda | Életmód
Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új debreceni gyáregységében
Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új gyárépületében Debrecenben, miután a létesítmény az összes szükséges engedélyt megkapta a gyártási tevékenység elindításához.
2026. Május 12. 12:00, kedd | Életmód
Krasznahorkai László kapta az Artisjus Irodalmi Nagydíját
Krasznahorkai László kapta az Artisjus Irodalmi Nagydíjat A magyar nemzet biztonsága című regényéért, valamint teljes életművéért a Magyar Zene Házában hétfőn tartott ünnepségen.
2026. Május 11. 15:00, hétfő | Életmód
Új kígyófajt fedeztek fel Dél-Kínában
2026. Május 09. 13:00, szombat | Életmód
Mentők napja - Mintegy 2,3 millió beteget látnak el évente a mentők
Mintegy 2,3 millió beteget látnak el évente a mentők - közölte az Országos Mentőszolgálat Kommunikációs Osztálya az MTI-vel pénteken, a mentők napja alkalmából.
