Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2015. November 28. 08:00, szombat | Helyi
Forrás: - szerk. -

Jobban emlékszünk a csúnyákra

Jobban emlékszünk a csúnyákra

Arra a megállapításra jutott egy jénai egyetemi kutató, hogy két arc alapos vizsgálata után jobban fogunk a csúnyára emlékezni, mint a szépre.

Általánosan elmondható, hogy a szimmetrikus, inkább átlagosnak mondható arcokat érezzük vonzónak, de az általában szépnek tartott emberek arcán más vonások is jelen vannak, melyek markánsan megkülönböztetik őket az átlagtól. A kutató Angelina Jolie példáján keresztül szemléltette felvetését. Ha megfigyeljük a híres színésznőnek széles, dús, érzéki ajkai vannak és nagyok a szemei, így könnyebb az arcát megjegyezni, mint másokét. Vagyis a szabályos arcvonású embereket tartjuk vonzónak, viszont csak azokat jegyezzük meg, akik valamilyen szempontból elütnek az átlagtól. Ha pedig arról van szó, hogy kire emlékszünk a legjobban, tényként kezelhetjük, hogy a csúnyák jellegzetes arcvonásai jobban belénk vésődnek, mint a csinosaké vagy az átlagosaké.
Ezt alátámasztandó, a szóban forgó kutató (Holger Wiese) kísérletet végzett néhány önkéntessel. Markáns arcvonású személyek fotóit adta kezükbe, melyek között szépek és csúnyák is voltak. Alapos szemrevételezés után teszttel adtak számot a látottakról. Az eredmények igazolták a kutató feltevését, miszerint a csúnya, de jellegzetes arcú emberek sajátos vonásaira sokkal jobban emlékeztek, mint a szépekére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi

Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.