Hírek
2019. December 30. 10:54, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Januárban igényelhető a szőlőültetvények fejlesztésére szolgáló támogatás
A jövő év elején, január 15. és 28. között igényelhető az úgynevezett szerkezetátalakítási, vagyis a szőlőültetvények modernizálását megcélzó támogatást
– mondta a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára hétfő reggel az M1-en.
Brazsil Dávid hangsúlyozta: az igényeket már csak online lehet benyújtani. Az elektronikus ügyintézést segíthetik a hegybírók, akiket felkészítenek a pontos eljárásra.
Hozzátette, hogy a támogatás megszerzésére már most érdemes felkészülni és január első napjaiban felkeresni a hegybírókat. „Minden támogatás feltétele egy úgynevezett újratelepítési engedély, amelyet szintén a hegybírók állítanak ki” – hívta fel a figyelmet.
A címlapfotó illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 10:21, szombat | Helyi
Ma 10 órától megnyitotta kapuit a városi jégpálya
Ma reggel 10 órakor megnyílt a városi jégpálya, ahol kicsik és nagyok egyaránt kipróbálhatják a korcsolyázás örömeit.
2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi
Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása
Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
