Hírek
2016. Július 23. 11:00, szombat |
Helyi
Forrás: origo
Itt a nagy élelmiszerrazzia
Célkeresztben minden, ami ehető, és az UHT-tejek is. A nyár végéig mindenhol felbukkanhatnak az ellenőrök.
Július 1. és augusztus 31. között a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és a megyei kormányhivatalok szakemberei közösen ellenőrizik például az idegenforgalmi szempontból frekventált helyeket, így a strandokon működő kereskedelmi és vendéglátó létesítményeket, valamint kiemelten figyelik az UHT tejek forgalmazását is.
A földművelésügyi tárca tájékoztatása szerint főként a nagy tömegeket megmozgató rendezvényeket,
- fesztiválokat,
- vásárokat,
- fagylalt előállítással és forgalmazással foglalkozó cégeket,
- az utcai vendéglátó egységeket,
- a büfékocsikat és a mozgó vendéglátókat ellenőrzik.
Kiemelt figyelemmel vizsgálják a külföldi eredetű UHT tejeket, a fagylaltokat, az előre csomagolt, fűszerezett, előkészített baromfitermékeket, a nyáron is népszerű halételeket, a sütőolajokat, a szezonális zöldségeket és gyümölcsöket, illetve a kerámiaedényeket, és folytatódik a kistermelői élelmiszerek ellenőrzése is.
A hatósági szakemberek által vett mintákat minden esetben a Nébih nemzeti referencia laboratóriumaiban vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
