2024. április 16, kedd - Csongor

2019. December 09. 08:41, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Ismét meseszép várost építettek a félegyháziak mézeskalácsból

Immáron hatodik éve rendezik meg a kedvelt adventi programot, a Mézeskalács meseváros kiállítását a Kiskun Múzeumban.

Idén december 7-én nyitotta meg kapuit az illatos alkotásokat felsorakoztató kiállítás, melyen több mint 60 mű csodálható meg.

A jótékonysági célzatú megmozdulás a Kiskun Múzeum, a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda, és a Kapocs Gyermekvédelmi és Szociális Intézmény összefogásával valósul meg évről-évre. Minden év novemberében hirdetik meg a felhívást, mellyel a szorgos kezű háziasszonyokat, az iskolák diákjait, intézmények dolgozóit ösztönzik arra, hogy készítsenek mézeskalács házikókat, melyet a város utolsó gyertyagyújtási ünnepségét követően tombolán sorsolnak ki. A tombola bevétele a három intézmény gyermekprogramjainak nyújt anyagi segítséget. Amíg a mézes alkotások új gazdáikhoz nem kerülnek, addig a meseváros kiállításon (2 hétig) megtekinthetőek a Kiskun Múzeumban nyitvatartási időben – mondta el Mészáros Márta, a múzeum igazgatója az ünnepélyes megnyitón.

Az ünnepséget mindig az az óvoda színesíti vidám műsorával, mely a tombolákból bejövő bevétel egyharmadát kapja a sorsolást követően. Idén a Dózsa Óvoda apróságai szórakoztatták a népes számban megjelent közönséget különféle karácsonyhoz kapcsolódó hiedelmek és népszokások előadásával.

Irodánk (az infokiskunfelegyhaza.hu üzemeltetője és a Szuperinfó) is minden évben képviselteti magát a rendezvényen. Munkatársunk keze munkájának köszönhetően ezúttal egy Betlehem és egy rénszarvas szán várja gazdáját majd a december 21-ei tombolasorsoláson.

(Képek: Fábián Adrienn - infokiskunfelegyhaza.hu)