Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2018. Június 29. 15:51, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Ismét lesz térítésmentes fogászati ügyelet Félegyházán

Ismét lesz térítésmentes fogászati ügyelet Félegyházán

2018. október 1-jétől ismét megoldott lesz Kiskunfélegyházán a fogászati ügyelet.

A betegek egyelőre a Dankó Pista utca 16. szám alatti fogorvosi rendelőben találnak enyhülést panaszaikra, az új egészségügyi szolgáltató centrum átadását követően pedig a fogászati alapellátáshoz kapcsolódó ügyeleti ellátás is a korszerű, felújított épületben kap helyet. Többek között erről döntött június 28-i ülésén a félegyházi képviselő-testület.

A fogorvosi ügyeleti ellátás megoldása – a háziorvosi és házi gyermekorvosi ügyeleti ellátás mellett – a települési önkormányzatok feladata. Kiskunfélegyházán ezt a tevékenységet dr. Terjék Gyula fogszakorvos végezte 2016. július 31-ig, amikor felmondta az ellátást. Ezt követően – bár az önkormányzat megkereste valamennyi fogorvosi körzetet ellátó fogorvost, és ajánlatkérést is közzé tett fogászati ügyelet ellátására – senki nem vállalta a feladatot.

Pedig az eltelt idő is igazolta: a fogászati ügyeletre nagy igény van a helyi lakosság, és a körzetileg ide tartozó Gátér településen élők körében. Így ezeket az eseteket az ügyelet megszűnése óta dr. Ónodi Izabella fogorvos látja el, térítés ellenében. Most, hogy a doktornő 2018. október 1-jétől vállalja Kiskunfélegyháza és Gátér települések fogászati ügyeleti ellátását, és erre szerződést köt a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelővel, ismét adott lesz a lehetőség Kiskunfélegyházán a térítésmentes fogorvosi ügyelet igénybe vételére. Erre egyelőre a Dankó Pista utca 16. szám alatti fogorvosi rendelőben lesz lehetőség hétköznapokon 18 és 22, hétvégén 6 és 10 óra között, fogeltávolítás, vérzéscsillapítás, idegentest-eltávolítás, törött fog lecsiszolása, gyökércsatorna megnyitása, továbbá az előzőekhez szükséges érzéstelenítés és fogászati röntgen esetén.

A fogorvosi ügyelet az önkormányzati saját erőből felújítandó egészségügyi központban kap majd korszerű, színvonalas rendelőt, ahová a volt SZTK épület megújulását követően, várhatóan 2019 második felében költözhet át.

(Forrás: Félegyházi Közlöny)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi

Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját

Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.

2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi

XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron

2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.

2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi

A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat

A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.