2024. április 24, szerda - György

2016. Július 20. 15:28, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Ismét lesz *Lépj közelebb* Roadshow

Városunkban immáron harmadszorra kerül megrendezésre a fogyatékossággal élő emberek esélyegyenlőségének elősegítésére szervezett esemény.

A III. Lépj közelebb Roadshow 2016. augusztus 11-én kerül megrendezésre a III. Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó színhelyén (0. napon) a Kiskunfélegyházi Parkerdőben.

A rendezvény fővédnöke: a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó – Rocktár Kiskunfélegyháza (Ónodi Árpád) Házigazda: Hájas Barnabás (Sirius Rádió), Salma Ferencné Betty a Mozgáskorlátozottak Kiskunfélegyházi Egyesületének elnöke lesz.

A Lépj közelebb! roadshow egyrészt egy olyan nyitott rendezvénysorozat, melynek célja a fogyatékossággal élő emberek önálló életének, esélyegyenlőségének elősegítése, másrészt a kellemes kikapcsolódást nyújtó eseménnyel a társadalmi befogadás és a tolerancia erősítése a cél. A közösségi jellegű programsorozat a közös tevékenységeken, élményeken, illetve egymás életének örömeivel és nehézségeivel való megismerkedésen keresztül szeretné a résztvevőket ráébreszteni az önálló élet lehetőségeire, illetve az egymás elfogadásának, támogatásának fontosságára.

Programok:

• 8:00 Ünnepélyes megnyitó (Dr. Ónodi Izabella a Sorsocskák Alapítvány elnöke)
  • Érzékenyítő filmek, vetítése
  • Kerekesszékes akadálypálya
  • Retro Játéktár – Sakk, kártya stb.
  • Süveges Kft. – Képző és vizsgaközpont
  • Vasas TK Kiskunfélegyházi birkózók – bemutató
  • Mozgássérültek által is űzhető sportok bemutatása
  • Meglepetés vendégsportolók és bemutatók
  • Krisztin Csaba – erősember bemutató
  • Duna House – Csillámtetoválás, CSOK
  • Civil szervezetek bemutatkozása
  • Lovas fogatozás a Parkerdőben
  • Vörös János – Népi fajátékok
  • Seres László – Sakkverseny
  • Önkéntes véradás (Magyar Vöröskereszt)
  • Kiállítás és vásár (Sérült emberek munkáiból)
  • Retro Családi Piknik (málnaszörppel, zsíros kenyérrel)

2024. Április 24. 08:11, szerda | Helyi

Vetélkedők, ügyességi versenyek színesítették a Mezgés napot

2024. Április 24. 08:06, szerda | Helyi

Kimagasló eredmény az uszonyos- és búvárúszó országos bajnokságon

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.