Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2020. Április 16. 07:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Ismét elérhető az UV-sugárzás előrejelzés

Ismét elérhető az UV-sugárzás előrejelzés

Szerdától ismét elérhető az UV-sugárzás előrejelzés - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Mint kifejtették: a tavaszi és a nyári hónapokban visszatérő gond az erős napsugárzás okozta leégés megnövekedett kockázata. Az Országos Meteorológiai Szolgálat UV-sugárzás előrejelzése segítségével előre megtervezhető a szabadidős programokhoz kapcsolódó öltözködés, a használt védekezés módja és erőssége. Tájékozódni lehet arról, hogy hány percet lehet tölteni a tűző napon, anélkül hogy fájdalmas bőrleégéssel, illetve egyéb egészségkárosodással kellene számolni.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat rendszeresen kalibrált műszerekkel, folyamatosan méri az UV-sugárzás erősségét, illetve szakmailag korrekt módon előrejelzést is készít Magyarország területére. Ha az UV-sugárzás másnapra várható maximuma eléri a 7.5-ös UV index értéket legalább az ország területének 50 százalékán, ebben az esetben az UV-figyelmeztetést adnak ki.

Az UV-sugárzás mért, előre jelzett adatai, és az UV-figyelmeztetés bárki számára, ingyenesen elérhetők az OMSZ (met.hu) honlapján, illetve annak mobil eszközökre optimalizált változatán (mobil.met.hu), valamint a szolgálat Meteora alkalmazása segítségével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.