2024. május 9, csütörtök - Gergely

2020. December 21. 10:00, hétfő | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Idén is óriási sikere volt a Szilveszteri Rajzversenynek

Mintegy 94 alkotás érkezett három témában a Szilveszteri Futóversenyhez kapcsolódó Rajzverseny kiírására.

Sajnos idén a várva-várt XXIX.Jótékonysági Jogging Plus Szilveszteri futás - Rollsped-futam. elmarad a járványhelyzet miatt, de a szervezők (Jogging Plus Sportegyesület) a jeles sporteseményhez kapcsolódó rajzversenyt megtartották, melynek eredményéről már korábban beszámoltunk.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre december 19-én került sor a város karácsonyfájánál, ahol a Kiskunfélegyházi Képző- és Iparművészek Közhasznú Egyesületének köszönhetően kiállítást is rendeztek a nyertes pályaművekből. A rajzokat, alkotásokat Lantos Szabolcs rendezte csokorba és január 6-áig a Hattyúház előtti főtéren bárki megcsodálhatja. A Rollsped Kft. pedig felajánlotta, hogy tavasszal egy nyílt nap keretében az összes beérkező pályaműnek helyet biztosít a telephelyén.

A kupákat és az okleveleket Rosta Ferenc és Balla László alpolgármesterek, valamint a kiskunfélegyházi OTP fiókvezetője, Morvai Szilveszter, a szervező Jogging Plus Sportegyesület elnöke Németh László, a Rollsped Kft. részéről Szűcs-Szabó Sándor és Kovács Mónika, az ajándékcsomagokat pedig Lajos Norbert, a Norbike KFT. ügyvezetője adta át.

A támogatóknak jóvoltából nemcsak a legszebb művek alkotói, hanem a pályázaton résztvevő minden óvoda kapott jutalmat. Minden intézmény 50-50 ezer forintot és különböző méretű labdákból álló csomagot vehetett át. A pályázat legaktívabb résztvevője a Nagyszőlő úti Óvoda pedig egy futókerékpárral is gazdagodott, melyet a Norbike Kft. ajánlott fel.

Eredmények:

Sport kategória:

• Vidéki Lili (6 éves, Móra Ferenc u. óvoda)
  • Tóth Flóra (5 éves, Dózsa u. óvoda)
  • Tanács Rézi (5 éves, Bercsényi u. óvoda)

Kamionos kategória:

• Tóth Árpád (5 éves, Nagyszőlő úti óvoda)
  • Vörös Zente (6 éves, Dózsa u. óvoda)
  • Lajos Levente (5 éves, Dózsa u. óvoda)

Természet kategória:

• Kádár Kata (5 éves, Bercsényi u. óvoda)
  • Kis Eszter (5 éves, Dózsa u. óvoda)