2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2015. Július 21. 11:43, kedd | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Tibor

Hőségben is remekeltek a Koppányok

A DAR VS 3. fordulóját rendezte meg a HISZE tradi íjász szakága július 18-án Hetényegyházán.

A rekkenő meleg ellenére is nagy érdeklődést mutattak a régió íjászai. Gyönyörű környezetben, kiváló, változatos pályán küzdöttek az íjászok. Közel 150 előnevezővel, induló versenyt a Nyíri erdőben lévő Vackor Erdei Iskola területén fogadták a szervezők Kalmár József vezényletével.

21 célállomáson 2D, 3D és egyedi célokkal kellett megküzdeni. A rekkenő meleg ellenére mindig volt az erdőben egy kis árnyék, ahol meg lehetett húzódni.
Kiskunfélegyházát a Turul Koppány Íjászai 16 indulóval és mintegy 10 kísérővel képviselték.

Az alábbi eredmények születtek a Koppány íjászok szemszögéből:

• Mini kategóriában Horváth Katica első helyezés,
  • 10-14 lány kategóriában Csitári Nóra ötödik,
  • 14-18 ifi lány kategóriában Szeibert Nóra második,
  • 14-18 tradi fiú kategóriában a Kistelekről bejáró, ezzel nem kis áldozatot vállaló Elekes Lali magabiztosan második helyezést érte el
  • 18-30 tradi nő kategóriában a törött íj miatt Keserű Szilvia nem hozta a tudását, de így is az előkelő negyedik helyen zárta a versenyt, ugyanitt Bányai Lili ötödik és Dongó Anita nyolcadik,
  • 18-30 férfi kategóriában Kiss János ismét a dobogón végzett, előkelő második helyen, Boldog Bence ugyanitt negyedik lett,
  • 30-50 felnőtt férfi kategóriában Tóth Mihály remekelt 407 ponttal, de ebben a mezőnyben ez a kiváló eredmény a 14. helyre volt elég, Szeibert Imre 18. és Szólya Imre 19. lett,
  • 50+ tiszteletreméltó női kategóriában Bányai Lászlóné ötödik lett,
  • Vadászreflex kategóriában az egyesület Bense László révén érdekelt. Laci fél éve tért át a vadászra, ennek ellenére kiváló 455 pontos eredménnyel a negyedik helyen zárta a versenyt,
  • 50+ tiszteletreméltó tradi kategóriában Dinnyés Gyula ujjsérüléssel, idegszakadással tűzdelt felkészületlenségének eredményeképp mélyen alul teljesítve nyolcadik lett!