2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Május 08. 16:58, csütörtök | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Hogy az 1% biztos jó helyre menjen!

Az egy százalék felajánlásának vannak tartalmi és formai követelményei, amelyeket be kell tartanunk ahhoz, hogy az adományunk el is jusson a kiválasztottakhoz!

1. Az első és legfontosabb: adónkat határidőre fizessük be a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, vagy rendelkezzünk részletfizetési vagy fizetési halasztási NAV-engedéllyel.
2. A rendelkező nyilatkozat, az EGYSZA a bevallás részét képezi – akár dokumentum alapon, akár elektronikus úton nyújtjuk be adóbevallásunkat.
3. A felajánlásnak tartalmaznia kell a szervezet adó- és technikai számát. A nevét nem kötelező feltüntetni.
4. Az összeget kizárólag egy az 1996. évi CXXVI. törvényben meghatározott szervezet részére ajánlhatjuk fel.
5. Csak teljes egészében dönthetünk az adónk egy százalékáról, azt több szervezet között nem tudjuk megosztani.
6. Külön nyomtatvány kitöltésével rendelkezhetünk az egyházaknak felajánlott összegről, a két nyilatkozat viszont egyet képez, ne válasszuk szét őket a perforáció mentén!
7. Ha a bevallásunkat a munkáltatónk készíti el, a nyilatkozat borítékára ugyanúgy rá kell írnunk adóazonosítónkat, illetve alá kell írnunk, a leragasztáson átnyúlóan.
Természetesen az érvénytelen felajánlások sem vesznek el. Évente 6 milliárd forinttal lesz több emiatt az államkasszában.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból