2024. október 24, csütörtök - Salamon

Hírek az Ótemplomból

2023. november 12. - Évközi 32. vasárnap - Szent Asztrik ünnepe

A hét ünnepei
• hétfőn a magyar szentek és boldogok,
• szerdán Nagy Szent Albert püspök,
• csütörtökön a Skóciai Szent Margit,
• pénteken Nagy Szent Gertrúd emléknapja lesz.

November 13-án, hétfőn Fatimai Napot tartunk, déli 12 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be a Fatimai Szűz tiszteletére. Előtte fél 12-től a rózsafüzért imádkozzuk családjainkért és egyházközségünkért. A Mária Tisztelők Köre ezen a napon este 18 órára várja a testvéreket közös imádságra a Mártírok u. 7. szám alá.

Hétfőn este 17.30-kor Biblia óra lesz a közösségi házban, várjuk szeretettel a testvéreket!

A Karitász tartós élelmiszergyűjtést szervez november 17-18-án, pénteken 13-17 óra között, valamint szombaton reggel 8-12 között a következő helyszíneken: Móravárosi ABC, Kossuth utcai ABC, Petőfi lakótelepi ABC. Adományainkkal segíthetjük a Karitász munkáját, a templomban hamarosan kihelyezett kosarakba pedig tartós élelmiszert gyűjtünk a szegények megsegítésére. November 19-én, jövő vasárnap Szent Erzsébet ünnepét üljük, Erzsébet-kenyeret szentelünk minden szentmisén és perselygyűjtésünk a Karitász javára történik.

A jövő évre miseszándékok írathatóak a plébánián.

Jövő évi kalendárium és naptár kapható a hátsó asztalnál és a plébánián.

2024. Október 24. 10:37, csütörtök | Helyi

Elkészült a kétmilliomodik autó a kecskeméti Mercedes-Benz Gyárban

Újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár, októberben legördült a gyártósorról a kétmilliomodik jármű. A jubileumi modell egy tisztán elektromos hajtású, ötüléses EQB.

2024. Október 24. 09:53, csütörtök | Helyi

Egy nap alatt 55 tonna illegális szemetet gyűjtött össze a Magyar Közút

Csak ezen a napon összesen 55 tonnát meghaladó hulladékot szállítottak el hivatalos lerakóhelyekre a közutas szakemberek.

2024. Október 24. 09:35, csütörtök | Helyi

Településtörténeti mérföldkő: megépül az M5 autópálya csomópontja Kunszálláson

Kedden kora délután sajtótájékoztató keretében jelentette be Lezsák Sándor országgyűlési képviselő és Almási Roland Márk polgármester, hogy megépül az M5 autópálya kunszállási lehajtója.

2024. Október 22. 19:42, kedd | Helyi

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról